No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Novým riaditeľom Technických služieb je Igor Baboľ

mestský úrad HnúšťaNovým riaditeľom Technických služieb v Hnúšti je 54-ročný Igor Baboľ, funkcie sa ujal začiatkom mesiaca. Pre Rimava.sk to potvrdila prednostka Mestského úradu v Hnúšti Oľga Maciaková. Ako informovala, výberového konania sa zúčastnilo jedenásť uchádzačov, všetci splnili podmienky a predložili svoju koncepciu riadenia mestskej organizácie. O víťazovi rozhodla 15-členná komisia, okrem poslancov mestského zastupiteľstva v nej bol aj zástupca odborov a primátor. Mestské zastupiteľstvo vymenovalo Baboľa v závere apríla.

Podľa informácií od prednostky je nový riaditeľ Technických služieb rodený Hnúšťan, vysokoškolské štúdium absolvoval v Košiciach, na baníckej fakulte.

Ako pre Rimava.sk nový riaditeľ uviedol, pôsobil v niekoľkých vedúcich pozíciách, na Slovensku aj v Čechách, má dlhoročné skúsenosti z podnikateľského prostredia. Na Technických službách sa podľa jeho slov pustil do nastavenia parametrov fungovania a riešenia otázok ekonomiky a plánovania.

Bývalého riaditeľa Technických služieb (TS) Miroslava Morháča odvolali ku koncu februára, dôvodom boli zlé hospodárske výsledky a strata príspevkovej organizácie. Ako vtedy prednostka informovala, za minulý rok vykázali technické služby stratu 67 tis. eur, bývalý riaditeľ ju odôvodnil krízou, poklesom zavážania skládky TKO a nižšou tržbou.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross