No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti odvolali riaditeľa TS pre zlé hospodárske výsledky

V Hnúšti odvolali riaditeľa Technických služieb (TS) Miroslava Morháča, dôvodom boli zlé hospodárske výsledky a strata príspevkovej organizácie za minulý rok. Na návrh finančnej komisie ho ku koncu februára jednohlasne odvolali poslanci mestského zastupiteľstva. Ako Rimava.sk ďalej informovala prednostka mestského úradu Oľga Maciaková, Technické služby ako príspevková organizácia mesta za minulý rok vykázali stratu 67 tis. eur. Podľa Maciakovej sa organizáciou ešte budú musieť zaoberať, pretože stratu musia zo zákona vyrovnať do konca roka.

Bývalý riaditeľ Morháč, podľa Maciakovej, stratu pred poslancami odôvodnil krízou, poklesom zavážania skládky TKO a nižšou tržbou. "Ľudia si neobjednávajú toľko zákaziek ako by mohli poskytnúť,“ informovala prednostka. Ako podotkla, aj keď sa na TS snažili dať výdavky na minimum, aj tak sa tomu nedalo vyhnúť a preto zrejme budú musieť zmeniť rozpočty. „Ale to by už mal vedieť riaditeľ,“ konštatovala prednostka, podľa ktorej TS od svojej pôsobnosti vo forme príspevkovej organizácie mesta nemali okrem roku 2011 výrazný zisk ani jeden rok.

Samospráva vyhlásila výberové konanie, riaditeľom je zatiaľ poverený dlhoročný zamestnanec TS Ľubomír Vach. Miroslav Morháč z Lučenca bol riaditeľom TS mesta Hnúšťa od konca roku 2008.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross