No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Petrivaldského vilu zatiaľ nepredali, ponuku od záujemcu mesto neprijalo

21. októbra 2014 |  | 

Petrivaldského vilaHistorická Petrivaldského vila zatiaľ nemá nového majiteľa, hoci je určená na predaj, hnúšťanská samospráva ho zatiaľ neodklepla. Jedinú ponuku, ktorú mestu doručila súkromná spoločnosť z Rimavskej Soboty, poslanci neprijali. Uzniesli sa na tom, že je pre mesto nevýhodná.

Ako už Rimava.sk informovala, na zámere predať chátrajúcu vilu sa poslanci mestského zastupiteľstva dohodli ešte na júnovom rokovaní. Mesto následne zverejnilo oznámenie, podľa ktorého nehnuteľnosť predá záujemcovi, ktorý za ňu ponúkne najvyššiu sumu, minimálne však žiadalo 14 103 eur.

Ponuky samospráva očakávala do 20. augusta. Prišla však len jedna, aj to po termíne. Poslancov o tom informoval primátor na rokovaní v závere leta. Do ďalšieho termínu, ktorý uplynul v druhej polovici septembra, prejavila o budovu záujem rimavskosobotská spoločnosť Golden Plus. Poslanci sa ponukou zaoberali na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva. Ako odznelo, ponuka spĺňa podmienky stanovené mestom, záujemca chcel vilu kúpiť za 15 tisíc eur. Poslanci sa však pozastavili nad tým, že po odkúpení by vila mala slúžiť ako zábavné centrum, herňa či bar. V hlasovaní napokon odpredaj neodsúhlasili.

Osudom Petrivaldského vily sa zastupiteľstvo zaoberalo už niekoľkokrát. Samospráva pravidelne žiadala na opravu budovy financie z eurofondov, schválené peniaze však stačili len na čiastkové opravy. Projekt na celkovú obnovu vily pritom počítal so sumou viac ako 320 tisíc eur. Vo februári mesto vyhlásilo majetok za prebytočný a keďže ide o kultúrnu pamiatku, muselo ju najprv ponúknuť na predaj štátu. V marci dostalo mesto list z ministerstva kultúry s odmietavým stanoviskom. Neskôr sa objavili aj záujemcovia o prenájom budovy, jeden z nich ale následne od svojho zámeru upustil.  V júni poslanci v hlasovaní schválili zámer mesta predať budovu priamym predajom.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross