No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Po nočnom behu to poriadne rozbalilo INE KAFE

7. septembra 2015 |  | |

perex-hnustaUplynulý piatkový večer v Hnúšti bol spojením športu, zábavy a hudby. Na druhý ročník podujatia pod názvom Nočný beh mestom Hnúšťa, ktoré organizovalo občianske združenie Horná Rimava pod záštitou primátora mesta Michala Bagačku, zavítali stovky návštevníkov, ktorí si nielen prišli zmerať sily na viac ako štvorkilometrovej trati, ale sa aj zabaviť. O to sa postarali kapely zblízka i ďaleka, z ktorých bola naočakavánejšia slovenská punkrocková legenda INE KAFE.

Ako ďalej Rimava.sk informoval organizátor podujatia Roman Lebeda z O.Z. Horná Rimava, tento rok dali priestor aj domácim hudobníkom. „Počas večera vystúpila hnúšťanská kapela Pohľad z blízka a skupina Lifesense, v ktorej spieva Hnúšťanka Lenka Ondrušková,“ dodal Lebeda.

Veľkým zadosťučinením oproti minulému roku bol podľa Lebedu počet pretekárov na trati. „Tento rok sme mali registrovaných 152 pretekárov, na štart sa postavilo 122 súťažiacich, čo nás teší. Je to viac ako bolo minulý rok,“ priblížil Lebeda. Najrýchleším a celkovým víťazov pretekov sa stal 43-ročný Ján Pockľan z Hrochova, ktorému na zabehnutie štvorkilometrovej trate stačilo 13 minút a 18 sekúnd. O štyri sekundy za ním sa na druhom mieste umiestnil Jakub Balážik z Divína. Na treťom mieste s časom 13 minút 27 sekúnd skončil Peter Wahlandt z Devičieho. Ako ďalej uviedol Lebeda na pretekoch ocenili celkovo 36 pretekárov. „Avšak nestihli sme z časových dôvodov oceniť všetkých bežcov a tak budú ocenení dodatočne. Máme na nich kontakt, tak ceny im budú odovzdané,“ poznamenal.

Po pretekoch to bolo už však Ine Kafe, čo hnúšťanský štadión priviedlo do varu. Slovenská punkrocková legenda to poriadne rozprúdila a na ich hity sa zabávalo podľa Lebedu približne 1200 návštevníkov. „Toto číslo nás veľmi teší a boli sme veľmi spokojní s takou návštevnosťou. Rovnaké ohlasy máme aj od samotných návštevníkov, páčilo sa im,“ zhodnotil organizátor a dodal, že budú i naďalej pokračovať v organizácii tohto podujatia, ktoré sa podľa jeho slov stáva tradíciou. „O rok by sme chceli mať na nočnom behu aspoň dvesto pretekárov,“ uzavrel Lebeda.

Zdroj: PR článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross