No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Počas osláv Dní mesta odovzdajú občanom ocenenia

Hnúšťu čakajú začiatkom júna oslavy pri príležitosti Dní mesta. Okrem bohatého sprievodného programu vedenie mesta slávnostne ocení niektorých svojich občanov. O tom kto získa Čestné občianstvo, Cenu mesta či Uznanie primátora rozhodli hnúšťanskí mestskí poslanci na svojom rokovaní.

V piatok, 1. júna, počas slávnostného zasadnutia mestského zastupiteľstva jedným z ocenených bude Juraj Ďurove, ktorý získa ocenenie Čestného občianstva. Rodák z Hrlice svoje prvé štúdijné roky (ZŠ a SVŠ) strávil v Hnúšti. Neskôr jeho kroky viedli na vysokú školu a momentálne pôsobí na Technickej Univerzite v Košiciach na katedre ústavu montánnych vied a ochrany ŽP Fakulty baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií. Ďalším oceneným bude aj Martin Pliešovský, ktorý si prevezme Cenu mesta. Pliešovský je bývalým viceprimátorom a poslancom MsZ v Hnúšti, dlhoročný člen ZPOZ a smútočný rečník. Rovnako je regionálnym historikom i propagátorom mesta vo voľnočasových aktivitách (zberateľstvo, dlhoročný predseda Klubu filatelistov v Hnúšti, predseda Kick - box klubu Leon Hnúšťa).

Primátor mesta Michal Bagačka udelí aj svoju cenu. Tú dostane Ivana Sláviková. Výtvarníčka od roku 2011 pôsobí ako odborná asistentka na katedre sochárstva Akadémie umení v Banskej Bystrici Fakulty výtvarných umení. Od roku 2013 pôsobí ako vedúca katedry sochárstva na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Vo svojej tvorbe sa prevažne zameriava na sochársky a priestorový prejav. Svoje diela vystavuje na domácej, ale aj medzinárodnej pôde, či už na samostatných alebo kolektívnych výstavách. Je spoluautorkou zborníka Forma-zborník o súčasnom sochárskom umení.

Hlava mesta udelí aj Uznania. Za aktívnu prácu na úseku športu, za dlhoročnú aktívnu činnosť vo Volejbalovom klube Iskra Hnúšťa a obetavú prácu v tomto klube si uznanie prevezme Štefan Majeský. Odnesie si ho aj jubilujúci šesťdesiatnik Milan Tazberík, dlhoročný poslanec MsZ i dlhoročný manažér a tréner FK TJ ISKRA Hnúšťa. Ďalším oceneným bude aj Ivan Migaľa. Pri príležitosti životného jubilea 50 rokov ho navrhli členovia Slovenského zväzu včelárov ZO v Hnúšti oceniť ako dlhoročného predsedu oblastného klubu včelárov a dať uznanie za celoživotnú prácu pre udržanie a rozvoj tohoto ušľachtilého a spoločensky nenahraditeľného koníčka. Uznanie si prevezme aj 27- ročný pretekár Fitness klubu Iskra Hnúšťa kulturista, strieborný na M SR, účastník Majstrovstiev sveta, Jakub Prokop. So súťažnou kulturistikou začal pred 6 rokmi, pričom cvičí už viac ako dvanásť rokov.

Ocenenie za zásluhy získa dobrovoľná darkyňa krvi Mária Macháčková, ktorá je držiteľkou Zlatej Jánskeho plakety. Cenu si odnesú aj kolektívy. Jedným z nich bude Klub Taekwondo Hnúšťa, ktorý reprezentuje mesto na rôznych slovenských i zahraničných súťažiach. Kolektívnu cenu získa aj najstaršie poľovnícke združenia v okrese Rimavská Sobota, PZ Polom.

Poďakovanie za spoluprácu s MsP a mestom si prevezmú Miroslava Hochmanová, Oxana Lukáčová, Anna Krankušová, a to za obetavú prácu v starostlivosti o psy, ktoré nemajú svoj domov, pomáhajú MsP so zabezpečením psov v útulkoch pre psy.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross