No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: S rekonštrukciou hasičskej stanice majú pokračovať po sviatkoch

HaZZ Hnusta pred rekonstrukciouS rekonštrukciou hasičskej stanice v Hnúšti, ktorá bola prerušená pred Vianocami, by mali pokračovať v najbližších dňoch. Práce realizuje spoločnosť z Považskej Bystrice v hodnote takmer 200 tis. eur, hradené sú z nenávratného finančného príspevku z eurofondov, 15 percent zaplatí štát. Ako Rimava.sk informoval riaditeľ Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Rimavská Sobota Marek Laššák, za necelé dva mesiace pracovníci urobili strechu, vymenili plastové okná, zateplili časť budovy a prerobili priečky v interiéri budovy. Riaditeľ zároveň spomenul, že počas kopania základov na prístavbu garáže narazili na problém, pretože v zemi sú elektrické káble, kvôli ktorým s prácami nevedeli pokračovať a teraz čakajú na prekládku vedenia.

Hnúšťanskí hasiči sú približne dva mesiace presťahovaní v náhradných priestoroch bývalej SAD na výjazde do Tisovca. "Ako dočasné útočisko je to dobré, sú v stiesnenejších, ale v čistých priestoroch a majiteľ nám vychádza v ústrety," povedal Laššák, podľa ktorého presťahovanie nemá vplyv na fungovanie stanice so 16-timi hasičmi.

Rekonštrukcia, prístavba a modernizácia budovy stanice bola podľa hasičov potrebná, podľa Laššáka sa nej od jej postavenia okrem kúrenia neinvestovalo a bola v dosť zúfalom stave. Stanica sídli v budove bývalého závodného útvaru hasičov SLZ.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross