No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: V priemyselnej zóne má odkúpiť pozemky ďalšia spoločnosť rozširujúca výrobu

V priemyselnej zóne v Hnúšti v okrese Rimavská Sobota plánuje odkúpiť pozemky ďalšia spoločnosť, ktorá má v regióne rozšíriť výrobu. Ide o spoločnosť Evasport so sídlom v Klenovci, ktorá v regióne už niekoľko rokov vyrába obuv. Pozemky o výmere viac ako 10 tis. metrov štvorcových plánuje samospráva predať za takmer 120 tisíc eur. So zámerom súhlasili už aj poslanci Mestského zastupiteľstva. „Účelom predaja je realizácia výstavby výrobnej haly a následného užívania a prevádzkovania výrobného závodu výroby obuvi,“ informuje samospráva, podľa ktorej majú byť následne vytvorené aj nové pracovné miesta v Priemyselnej zóne Hnúšťa. Ako pre Rimava.sk uviedol primátor Hnúšte Michal Bagačka, investor im deklaroval rozšírenie výroby a vznik približne 100 nových pracovných miest. Zároveň spomenul, že kúpna zmluva má byť odsúhlasená a majú už aj ústny súhlas od zástupcov spoločnosti, že budú akceptovať aj cenu. „Ústne sme to už uzavreli,“ dodal Bagačka, podľa ktorého má samospráva ešte časť pozemkov odkúpiť od SLZ, čo by mali zrealizovať v najbližších týždňoch.

Po nedávnom presťahovaní sa spoločnosti Versaco z Rimavskej Soboty do priemyselného parku v Hnúšti tak ide o ďalšiu spoločnosť, ktorá tu má rozšíriť svoju výrobu. Výrobnú halu tu tak má postaviť spoločnosť Evasport. „Podľa ich vyjadrení budú žiadať aj o štátnu pomoc,“ priblížil Bagačka, ktorý je zároveň poslancom NR SR a bol predkladateľom zákona o podpore zaostalých regiónov. Pre samosprávu v Hnúšti v rámci prvých odsúhlasených projektov Akčného plánu bola odsúhlasená investícia na rekonštrukciu základnej infraštruktúry v priemyselnom parku v Hnúšti vo výške 200 tis. eur. (Ďalším z projektov v okrese je aj rozšírenie kapacitných priestorov Základnej školy v Radnovciach vo výške 200 tis. eur, pozn, red.)

Spoločnosť Evasport vznikla pred viac ako 20-timi rokmi v Klenovci a v súčasnosti je jedným z tamojších najväčších zamestnávateľov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross