No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HOT ART: Revivalové kapely sa postarali o výborný rockový trojkoncert

trojkoncert revival HOT ARTNie jeden, ale hneď tri koncerty, s hitmi troch legendárnych rockových kapiel priniesol piatkový Revival Rock Fest, ktorý trval približne šesť hodín. Fanúšikovia kapely Nirvana, Pink Floyd či AC/DC si rozhodne prišli na svoje – rimavskosobotský amfiteáter hostil výborné revivalové skupiny zo Slovenska i susedných Čiech. Jedinečný trojkoncert bol súčasťou programu kultúrneho leta HOT ART 2013, ktoré organizuje Mestské kultúrne stredisko.

Rovnako ako vlani, ani tento rok v programe nemohla chýbať šou pre všetkých správnych rockerov. Postarala sa o ňu Nirvana Revival Band, 1st Slovak Pink Floyd Revival a ostravská kapela AC/CZ (AC/DC revival).

Blond parochňa, plášť chirurga a hity ako Come As You Are, Rape Me, Where Did You Sleep Last Night či Smells Like Teen Spirit – rockový festival odštartoval „Kurt Cobain“ a nesmrteľná Nirvana.

Hudobná aj vizuálna šou, z ktorej miestami mrazilo – také bolo vystúpenie 1st Slovak Pink Floyd Revival. Viacerí hudobní fajnšmekri sa po koncerte zhodli, že vystúpenie slovenskej zostavy stálo za to. Revivalová kapela píše svoju históriu už siedmy rok a stretáva sa s veľmi pozitívnymi ohlasmi publika na vlastné úpravy hudby Floydu – inak tomu nebolo ani v Rimavskej Sobote.

Trojlístok rockových špičiek doplnila ostravská AC/CZ, zostava, ktorú spája láska k austrálskej hardrockovej skupine AC/DC. Boli zaručene veľmi príjemným prekvapením pre všetkých, ktorí pochybovali, či sa príznačný hlas Briana Johnsona dá vôbec napodobniť. Heslom večera sa stalo „Angus“ – meno nezameniteľného člena skupiny, ktorý doslova lietal s gitarou po pódiu, aj pod ním, medzi desiatkami zabávajúcich sa fanúšikov.

Amfiteáter bol v piatok dejiskom skvelých vystúpení, revivalové kapely priniesli do Rimavskej Soboty poriadnu nádielku rockovej muziky. Tí, čo si ju prišli vychutnať, určite neľutovali ;).

[media url="http://www.youtube.com/watch?v=zgLyXZUBduk&feature=youtu.be" width="600" height="400"]

Koncert bol súčasťou kultúrneho leta HOT ART 2013, ktoré finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR a spoločnosť Automax.

[nggallery id=1113]

Zdroj: Rimava.sk, Reklamný článok (Rimava.sk je hlavný mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.

 

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross