No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hrachovo sa môže pochváliť najlepšími dobrovoľnými hasičmi z celého kraja

Okres Rimavská Sobota sa po krajskom kole hry Plameň môže popýšiť najlepšími dobrovoľnými hasičmi v rámci Banskobystrického kraja. Tento titul získali deti z DHZ a ZŠ Hrachovo uplynulú sobotu, 9. júna, v obci Poniky. Súťažilo sa v dvoch disciplínach - požiarny útok s prekážkami a štafetový beh na 400 metrov s prekážkami.

„Dráma to bola do posledných chvíľ. Ešte po prvých pokusoch to vyzeralo tak, že chlapci ani dievčatá z Hrachova, ktorí zastupovali náš okres Rimavská Sobota nedosiahnu na vrchol a ostanú tesne pred bránami postupu,“ uviedla pre Rimava.sk Jozefína Očenášová, tajomníčka Územnej organizácie dobrovoľnej požiarnej ochrany SR v Rimavskej Sobote. Ako ďalej doplnila, napokon si obidve družstvá vylepšili časy druhými pokusmi a ako víťazi postúpili na celoštátne kolo do Svitu, ktoré sa uskutoční 7. júla,

Podľa jej slov do ich novej vitríny v obci, tak deťom pribudli k 32 pohárom ďalšie cenné 2 trofeje z kraja. „Ich úsilie, námaha a hodiny tréningu sa vyplatili. Tento deň je naozaj veľkým úspechom detí z DHZ Hrachovo a zároveň žiakov tamojšej základnej školy. Nestáva sa, že na kraji zvíťazia a ďalej obec, okres i kraj reprezentujú dve družstvá z jedného okresu, ba dokonca dediny,“ avizovala Očenášová, ktorá k úspechu gratuluje a v mene celej Územnej organizácie DPO želá, aby sa im darilo aj naďalej. „Zároveň chcem poďakovať ich vedúcim mládeže Pavlovi Rapčanovi a Tomášovi Kederovi, ktorí ich pripravovali a bez nich by sme len veľmi ťažko sa dnes mohli tešiť z tohto veľkého úspechu. Ďakujeme,“ dodala.

História krúžku pre deti sa začala písať koncom roka 2014. Vtedy začalo mnoho členov aktívnejšie pôsobiť v DHZ a v školskom roku 2015/2016 začali v tamojšej základnej škole viesť krúžok „Mladý hasič“. Od toho času sa deti oboznamujú s históriou DPO, základmi prvej pomoci, pripravujú sa na súťaž Plameň a na rôzne pohárové či halové súťaže určené deťom. Už ako nováčikovia sa pred dvoma rokmi zúčastnili Krajského kola Plameň, kde dievčatá získali 2. miesto. Deti sa zúčastňujú aj pohárových súťaží.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Jozefína Očenášová


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross