No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hradné múzeum slávi jubileum zmodernizovanou expozíciou, tešiť sa môžu aj pivári

perex-filakovoHradné múzeum vo Fiľakove slávi tento rok 10. výročie od svojho založenia. Pri tej príležitosti otvorí turistickú sezónu s rozšírenou a zmodernizovanou stálou expozíciou. Bebekova bašta fiľakovského hradu bude patriť výstave o histórii piva a pivovarníctva. Vernisáže sú pripravené na utorok, 14. marca. Rimava.sk o tom informovala riaditeľka Hradného múzea Viktória Tittonová.

Paleontologická expozícia predstavujúca faunu a flóru treťohornej krajiny, sa podľa riaditeľky rozšírila o viac ako 20 miliónov rokov staré pozostatky vyhynutých bezstavovcov a odtlačky rastlín z Fiľakova a jeho okolia. „Stálu expozíciu s názvom Stáročia fiľakovského hradu spestril nálezový materiál z archeologických výskumov posledného desaťročia. Vystavené sú aj novo vypožičané nálezy z Archeologického múzea SNM z výskumu Jánosa Kalmára, ktoré predstavujú snáď najkrajšie kúsky celého súboru,“ priblížila a dodala, že rôzne dobové rekonštrukcie návštevníkom oživia exponáty prezentujúce históriu okolia i prácu archeológov. Hradné múzeum tak od marca ponúka exponáty na štyroch poschodiach.

„Piate poschodie Bebekovej bašty naďalej poskytne priestor rôznym tematickým dočasným výstavám, ktorých rad otvára výstava Tribečského múzea v Topoľčanoch s názvom Od chmeľu k pivu o histórii piva a pivovarníctva,“ povedala riaditeľka, ktorá návštevníkov pozýva na vernisáže do Bebekovej bašty v utorok, 14. marca od 16:30 hod.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross