No active "ca-sidebar-197687" sidebar

JARNÁ CENA: Do pretekov ostáva pár dní. Podľa zoznamu prihlásených pôjde o tuhý boj

Prípravy na jarnú cyklistickú premiéru sú v plnom prúde. Pretekári Jarnej ceny, ktoré otvoria sezónu v rimavskosobotskom regióne, štartujú už v prvú májovú nedeľu. Novinkou tento rok je, že preteky neodštartujú z Rimavskej Soboty ale z Jesenského.

O napínavé rýchle špurty na rovinatom profile trate sa 7. mája postará viac ako stovka pretekárov nielen zo Slovenska, ale aj z Maďarska. Silné zastúpenie tu budú mať jazdci z Maďarska, s Gáborom Fejesom, ktorý v regióne vyhral nejedny preteky, sa do súťaže sa teraz sním prihlásilo ďalších 11 cyklistov z klubu Dr. Bátorfi Agria KTK. „Bude tu mať veľkú podporu, Ak všetko dobre vyjde, bude to tuhý boj. Prvá vlna bude len o zdatných cyklistoch v boji o víťazstvo,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Jozef Juhaniak, ktorý očakáva, že medzi nimi budú aj pretekári z domáceho klubu. Pravdepodobne najväčšou posilou v klube je vlaňajší víťaz Jarnej ceny mesta Štefan Nôta, ktorý tento rok bude už pretekať vo farbách CK Rimavská Sobota. Do bojov tentokrát zasiahne aj Marek Urbančok, technický riaditeľ uplynulých ročníkov pretekov.
Koncom apríla je prihlásených viac ako 80 pretekárov, mnoho jazdcov sa však zo skúseností nahlási v deň pretekov. Trať aj tento rok meria viac ako 100 kilometrov. Organizátori ju podľa Juhaniaka budú značiť a čistiť počas voľného dňa, 1. mája. Keďže sú na cestách aj výtlky, súčasťou značenia bude aj ich zvýraznenie sprejom. „Najhoršie sú na tom úseky pri obci Šimonovce a cesta od Buzitky po Veľké Dravce,“ upozorňuje riaditeľ pretekov.
V poradí 3. ročník pretekov štartuje v obci Jesesnké v nedeľu, 7. mája o 10:45 hod. Trať vedie obcami Martinová, Dubovec, Jestice, Hajnáčka, Fiľakovo či Buzitka. Samotnou Rimavskou Sobotou trať iba prechádza, a to pri ropovode smerom na svetelnú križovatku pri bývalej tabakovej továrni a potom Školskou ulicou von z mesta.

Pozrite si atmosféru minuloročných pretekov Jarná cena  -  VIDEO/FOTO: Na Jarnej cene rozhodovali centimetre, presadili sa aj domáci cyklisti

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross