No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Je dohlasované, Rimavskosoboťania zabojovali o detské ihrisko Žihadielko

V súťaži o detské ihrisko Žihadielko Rimavskosoboťania bojovali až do posledného dňa hlasovania. Ako to však nakoniec dopadlo sa ukáže až v prvej polovici marca. Notárom overené výsledky by mali byť známe najneskôr do 14. marca. Nové detské ihrisko získajú prvé dve mestá z každej kategórie. Do súťaže o detské ihrisko sa Rimavská Sobota zapojila už po tretíkrát.

Rimavská Sobota si však počas súťaže viedla veľmi dobre. Svoje hlasy deň čo deň odovzdávali stovky až tisícky rodákov z mesta na rieke Rimava. „Posledný stav čo vieme bolo 118634 hlasov. Chceme sa poďakovať každému kto dal aj iba jeden hlas, ale aj tým, čo pravidelne hlasovali a povzbudzovali k hlasovaniu aj svoje okolie. Na oficiálne výsledky len čakáme, no veríme, že sa nám to podarilo a že sa v lete vidíme na ihrisku,“ uviedla pre Rimava.sk Zuzana Gödriová, jedna z iniciátoriek, ktoré nielen na sociálnych sieťach podnecovali ostatných k hlasovaniu. To, že ich iniciatíva mala úspech svedčí aj štatistika súťaže. Rimavská Sobota sa v prvom týždni súťaže (15. - 21. január) zapísala do štatistík ako mesto s najvyšším počtom hlasujúcich, a to 3279 hlasov.

Miesto pre Žihadielko už vybrali

Hoci na oficiálne výsledky si budeme musieť ešte počkať, miesto pre detské ihrisko je už vybraté. Ako Rimava.sk informoval riaditeľ TSM Tibor Barto, ak sa Rimavskej Sobote podarí vyhrať detské ihrisko, chceli by ho umiestniť v blízkosti ohnísk, pri bývalej mestskej pláži.

V meste by však malo vyrásť aj dopravné ihrisko. Zafinancovať by ho mal štát, a to sumou 150 tis. eur (samospráva v R. Sobote mala na tento účel navrhnuté financie v rozpočte, no začiatkom roka poslanci rozhodli o ich prerozdelení, pozn, red.). O finančnej podpore na dopravné ihrisko rozhodla vláda SR na svojom výjazdovom rokovaní v Hnúšti.

Pozrite si ako sa stavia detské ihrisko Žihadielko

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross