No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Schátrané budovy pri plavárni sú už minulosťou, v Mestskej záhrade vzniká ružová alej

Roky schátrané budovy oproti plavárni v Rimavskej Sobote sú už minulosťou. Do ich demolácie sa pustili ťažké mechanizmy. Samospráva tak aj v aktuálne mrazivých dňoch pokračuje v revitalizácii bývalej mestskej pláže, ktorá je prepojená s Mestskou záhradou. Rimava.sk o tom informoval riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto.

Približne 40 rokov staré budovy kedysi slúžili ako šatne pri bývalom otvorenom plaveckom bazéne. Neskôr, ako chátrali, sa v nich podľa riaditeľa začali schádzať bezdomovci. Ako ďalej priblížil, odpad z týchto budov do budúcna využijú. „Zvykneme takýto odpad uskladniť a použiť pri prácach ako hrubý podkladový materiál,“ ozrejmil. A hoci na demoláciu budov vydalo mesto súhlas už dávnejšie, limitujúcim faktorom bolo počasie. Podľa Barta čakali na mrazy, aby zbytočne ťažkými mechanizmami nerozryli pozemok.

S voľným priestorom po budovách už má samospráva podľa riaditeľa plány. Ako podotkol, ak sa Rimavskej Sobote podarí vyhrať detské ihrisko Žihadielko, práve tam, v blízkosti neďalekých ohnísk, uvažujú o jeho umiestnení.

Revitalizačné práce pokračujú aj v Mestskej záhrade. Pri jej vstupe od plavárne vzniká ružová alej. Ako riaditeľ TSM spomenul, aktuálne montovanú drevenú konštrukciu nechajú obrásť ružami, ktorými tak vytvoria ružovú alej.

Zdroj: Rimava.sk
Súvisiace články
V Mestskej záhrade kopú základy pre plot, park chcú spojiť s bývalou plážou
R. SOBOTA: Nové kamery v Mestskej záhrade monitorujú aj zvyšné labute


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross