No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Mestskej záhrade kopú základy pre plot, park chcú spojiť s bývalou plážou

Mestská záhradaV rimavskosobotskej mestskej *Mestskej záhrade začali v uplynulých dňoch kopať pri chodníku na Cukrovarskej ulici základy betónového plotu. Koľko stihnú spraviť tento rok bude záležať aj od počasia. Ako pre Rimava.sk priblížil riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, približne 300 metrové oplotenie bude pokračovať od tenisových kurtov až po amfiteáter, podobne, ako je v prvej časti parku, bližšie k mestu.

Medzi najväčšie kultúrno-spoločenské akcie, ktoré bývajú v mestskej záhrade patrí Westernový deň a posledné roky najmä podujatie Hurá prázdniny, ktoré organizuje Občianske združenie Naša Sobota.
Oplotenie s kovanými vložkami podľa neho bude slúžiť ako zábrana, aby deti nemohli vybehnúť na cestu, v záhrade totiž plánujú zriadiť ihrisko pre verejnosť. Zároveň spomenul, že zámerom samosprávy je pravdepodobne na budúci rok aj spojenie parku s mestskou plážou, ktorá v súčasnosti už neslúži na organizované kúpanie. Odstrániť by mali aj oplotenie areálu kúpaliska, vyčistiť, napustiť koryto malej Rimavy a prepojiť park s jazerom mostíkom. S čistením zarasteného koryta podľa Barta začali už v parku, pri kolkárni, kde pod nánosmi zeminy našli aj dno vyložené betónovými blokmi. K výške nákladov sa Barto vyjadriť nevedel. „Zatiaľ zemné práce si nevyžadujú veľa financií,“ spomenul riaditeľ a dodal, že ďalšie náklady budú zrejme vyčlenené v budúcoročnom rozpočte.

Plážové kúpalisko nebolo využívané niekoľko rokov, samospráva ho zrekonštruovala a otvorila v roku 2011, kedy bolo využívané aj na kúpanie. Voda na plážovom kúpalisku bola čerpaná z Malej Rimavy, v uplynulých rokoch sa ale kvôli nevyhovujúcej vode a silným zrážkam nepodarilo už sprevádzkovať plážové kúpalisko a bolo určené skôr ako oddychová zóna a na kúpanie bol k dispozícii Kurinec.

Zdroj: Rimava.sk
*Opravené 6.10.2016


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross