No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Je rozhodnuté! Titul Kvízmajster získali maturantky

perex-kvizmajsterKvízmajster, zábavno-vedomostná súťaž, po včerajších semifinálových, ale hlavne finálových kolách pozná svojich víťazov. S náročnými otázkami si najlepšie poradili tri maturantky z Gymnázia Pavla Jozefa Šafárika v Rožňave. Rimavská Sobota sa však môže pýšiť druhým miestom. Vybojovali ho študenti Gymnázia Ivana Kraska.

O prestížny titul Kvízmajster sa bojovalo už od dopoludnia. V semifinálových kolách sa proti sebe stretli Gymnázium Ivana Kraska Rimavská Sobota a Evanjelické gymnázium Tisovec. V druhom semifinále nastúpili hlavy z Rožňavy - Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika a Obchodná akadémia. Z týchto kôl sa do finálového boja dostali gymnazisti, na jednej strane z Rimavskej Soboty a na strane druhej z Rožňavy. Vo finále ich potrápili rôzne otázky zamerané na región Gemer-Malohont. Nakoniec sa z víťazstva tešili maturantky – Diana, Patrícia a Boleslava. Ako prezradili, Kvízmajster zanechal v nich úžasný pocit. „Aj ostatným odporúčame, aby sa prihlásili do tejto súťaže,“ povedala pre Rimava.sk Diana. Cesta za titulom však nebola jednoduchá, podľa ich slov to boli dlhé hodiny strávené na internete, ktoré sa im však vyplatili. „Po finále prišla absolútna radosť,“ poznamenala Patrícia, podľa ktorej bolo pre nich semifinálové kolo náročnejšie. Okrem titulu Kvízmajster si dievčatá odniesli nielen vecné ceny, ale aj výhru 300 eur, s ktorou už vedia ako naložia. „Ideme na dozvuky, takže plánujeme, že to spoločne využijeme s triedou,“ prezradila Boleslava.

Titul Kvízmajster získali maturantkyHoci víťazstvo putuje do Rožňavy, Rimavská Sobota sa v rámci tejto súťaže môže pochváliť druhými najmúdrejšími hlavami spomedzi študentov v regióne. Podľa Reného, ako člena zo súťažnej trojice rimavskosobotského Gymnázia Ivana Kraska, sa im súťažilo veľmi dobre. „Atmosféra bola veľmi príjemná, dostávali sme podporu od rodiny, spolužiakov aj učiteľov,“ povedal René, podľa ktorého hoci príprava bola náročná, stálo to však za to. „Určite plánujeme zopakovať účasť na tejto súťaži aj v budúcom roku,“ podotkol. Ako doplnil, výsledok ich mrzí, ale dôležitú úlohu zohral aj čas pri príprave, ktorej sa spoločne venovali všetci z tímu.

Z finálového dňa Kvízmajstra je spokojný aj tvorca celého projektu Tomáš Bálint. „Pocit z projektu mám veľmi pozitívny. Rovnako pozitívne sú aj odozvy od účastníkov,“ uviedol Tomáš, ktorý verí, že budúci rok bude mať Kvízmajster svoje pokračovanie. A ako hodnotí finalistov? „Bol som veľmi prekvapený, že na niektoré otázky, ktoré boli podľa mňa obtiažne, tak ich zvládli bezproblémovo. Ale niekedy sa stalo, že otázka, ktorá bola veľmi ľahká, tak odpoveď na ňu nepoznali. Takže bolo to rôzne, ale celkovo ma veľmi prekvapili svojimi vedomosťami,“ ozrejmil. Ako zároveň spomenul v jeho očiach sú ale všetci víťazmi, ktorí sa od začiatku zapojili do tejto súťaže.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross