No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Je to pre mňa pocta, hovorí nový náčelník mestskej polície

1. apríla 2022 | |  | 

TISOVEC - Mestská polícia (MsP) v Tisovci má nového náčelníka. Stal sa ním Ján Vengrín, ktorý v poslednom období túto funkciu už vykonával, keď zastupoval práceneschopného náčelníka. Oficiálne funkciu zastáva od 1. apríla, rozhodlo o tom mestské zastupiteľstvo (MsZ), ktoré sa zišlo na zasadnutí 30. marca.

"Tým, že Ján Martiniak (bývalý náčelník MsP, pozn. red.) rozviazal po šestnástich rokoch pracovnú zmluvu s mestom Tisovec, primátorka Milecová ma navrhla na túto funkciu," povedal pre Rimava.sk Vengrín.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, zisk tejto funkcie vníma ako benefit. "Som rád, že niekto vidí, že moju prácu robím dobre, zodpovedne a na profesionálnej úrovni. Svojím spôsobom to je pre mňa pocta, že mi zverili takúto úlohu. Čaká nás práca, ako v každej obci, kde chcete udržať verejný poriadok," vysvetlil nový náčelník.

Na zasadnutí MsZ Vengrín podotkol, že z dôvodu nízkeho počtu policajtov (3) je lepšie mať mesto pod dohľadom cez kamerový systém. "Trvám na tom, aby fungovala ďalej aj obchádzková služba. Po Tisovci chodíme prevažne pešo, konktrolujeme odpadky, priestupky. To tvorí tri štvrtiny jednej služby," ozrejmil.

Vengrín je okrem iného aj okresným predsedom hnutia SME RODINA a zisťovali sme aj to, či sa neplánuje aj ďalej politicky angažovať a kandidovať na primátora mesta. "Je táka možnosť, ale nebudem sa k tomu ešte vyjadrovať. Funkciu náčelníka MsP by som po prípadnej výhre musel ponechať niekomu inému pre nezlučiteľnosť funkcií," uzavrel Vengrín.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross