No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Už dnes večer U vás doma si užijete koncert naživo. Pozrite si, kto na ňom vystúpi

Rozhlas a televízia Slovenska pripravuje veľké koncerty naživo v rámci krajiny, a to pod názvom U vás doma. Ide o sériu štyroch výnimočných koncertov, ktoré sa uskutočnia na sídliskách vo vybraných mestách. Jedným z nich bude aj Rimavská Sobota, v rámci ktorej sa tento koncert uskutoční na Ulici Kirejevskej dnes 29. mája o 20:30 hod. Sledovať ho budete môcť aj v rovnakom čase na Jednotke. Rimava.sk o tom informoval Marián Prevendarčík, PR manažér RTVS.Podľa jeho slov cieľom výberu štyroch miest v rámci Slovenska bola i pestrosť . „Mestá sme vyberali úmyselne pestré, aby medzi štyrmi prvými podujatiami boli aj väčšie - Prešov, Bratislava aj menšie mestá - Žiar nad Hronom a Rimavská Sobota,“ priblížil Prevendarčík. Ako doplnil, koncert v Rimavskej Sobote bude koncert trvať 90 minút, presne do 22:00, kedy budú musieť dodržať nočný kľud.

Na akých interpretov sa môžete tešiť?

V jednotlivých častiach programu sa predstavia obľúbené kapely a speváci, zaznejú tóny tradičného folklóru, vystúpia známi speváci, špičkoví umelci iných žánrov z divadla, z poézie, ale i z oblasti vážnej hudby. Ako priblížil PR manažér, divákov na sídlisku čaká veľmi pestrá produkcia v podaní takých inšpiratívnych umelcov, ako sú FRAGILE. Program doplnia herci z Túlavého divadla, folkloristi Družina, herci Števo Martinovič, Adela Mojžišová, Soňa Norisová. Moderátormi budú populárni Adela Vinczeová a Sajfa.

Režisérom projektu je Lukáš Zednikovič, ktorý hovorí: „Situácia sa neustále mení, opatrenia musíme dodržiavať prísne. Umelci budú prichádzať postupne, nebudú sa kontaktovať so štábom, ktorý musí všetko technicky zabezpečiť. Zároveň budeme vyzývať ľudí, aby koncert pozerali skutočne z balkónov,“ avizoval Zednikovič.

Projekt má aj charitatívny charakter

Základným cieľom projektu je pobaviť, povzbudiť v časoch koronakrízy , ale hlavne poďakovať všetkým tým, ktorí boli a sú v prvej línii. Televízny programový riaditeľ RTVS Marek Ťapák považuje koncerty U vás doma za výnimočný projekt. „Vysielanie takéhoto programu na obrazovkách RTVS má v týchto ťažkých časoch predovšetkým ľudský význam. Oceňujem jeho výnimočnosť aj pre výrazný charitatívny rozmer.“

Súčasťou programu je výrazný charitatívny moment, realizovaný cez zbierku #ktopomozeslovensku, do ktorej môžu prispievať diváci, ale aj organizácie a firmy. Výťažok zbierky putuje iniciatíve Kto pomôže Slovensku.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross