No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Jubilejný deň plný rozprávok tentoraz aj so slovenskými spisovateľmi

perex-kniznicaČítate svojim deťom večer pred spánkom rozprávky? Vedeli ste, že metóda hlasného čítania a počúvania je prínosom aj pre deti s menšími čitateľskými zručnosťami, ako sú problémy s porozumením textu či dyslexia? Alebo, že rozprávanie príbehov a rozprávok bolo vždy pre deti prvým krokom k čítaniu a knihe, a tým aj k vzdelaniu? Či ste si na tieto otázky odpovedali áno alebo nie, určite by vám nemal ujsť v poradí už desiaty ročník podujatia Povedala knižka knižke, ktoré organizuje Knižnica Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote, a to v utorok, 10. novembra od 9.00 hod.

„Toto podujatie vzniklo ako oslava Medzinárodného dňa rozprávky, kedy sa rozprávková téma skúma z rôznych uhlov, či už sú to tajomné rozprávky, rozprávky o povolaniach, rozprávky našej mladosti, dramatizované rozprávky a podobne,“ uviedla pre Rimava.sk pracovníčka detského oddelenia v Knižnici Mateja Hrebendu Janka Pósová.

Podľa jej slov sa tohtoročný jubilejný ročník vracia k zabudnutému umeniu – rozprávačstvu. „Cieľom projektu je oživenie hlasného čítania a rozprávačstva s použitím dramatických výrazových prostriedkov a tým vzbudenie záujmu o literatúru a čítanie,“ priblížila Pósová.

A aké jubileum by to bolo, keby nemalo prívlastok výnimočné? Aj na toto v knižnici mysleli. Deťom a celej čitateľskej verejnosti svoju tvorbu podľa Pósovej predstavia poprední slovenskí tvorcovia literatúry pre deti a mládež. „Medzi hosťami privítame Martu Hlušíkovú, Branislava Jobusa, Enju Rúčkovú, Alenu Wagnerovú a Atillu Zsapka,“ prezradila Pósová, podľa ktorej to bude nevšedný literárny zážitok pre všetkých milovníkov detskej literatúry.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Banskobystrického samosprávneho kraja.

knizka knizke

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross