No active "ca-sidebar-197687" sidebar

JUNIOR KOMPLEX: Vaše chuťové bunky zažijú českú knedlikárnu s Pepou Zalabákem

Máte radi poéziu? A čo ju tak dopriať aj Vašim chuťovým bunkám v polovici júla? Stačí ak od pondelka, 16. júla, navštívite Junior komplex na Železničnej ulici v Rimavskej Sobote, kde si pre Vás Stredná odborná škola obchodu a služieb (SOŠOS) pripravila týždeň českej kuchyne. Tešiť sa môžete na Knedlikárnu s Josefom „Pepom“ Zalabákom z Poděbrad.

Práve on bude ten, ktorý Vašim chuťovým bunkám bude „písať“ české klasiky. Jednou z prvých tanierových básní, ktorá Vás pripraví na tie ďalšie, bude Staročeská kulajda s houbami. Zážitky z poézie našich susedov si odnesiete aj z údenej krkovičky s chrenovou omáčkou a ako inak s domácimi knedľami. Českú klasiku zakúsia chuťové poháriky aj pri domácej českej sviečkovej na smotane s karlovarskými knedlikami, citrónom, brusinkami a šľahačkou.

V Junior komplexe nebude chýbať ani starý dobrý Švejk a jeho tanier (pečené bravčové koleno, údená krkoviča, bravčový jazyk, klobása, chren s jablkom, horčica, kyslá kapusta, kozie rohy, a chlieb). No povedzte, jedna báseň je ten Švejkov tanier.

Zbierka českých básní bude mať na stole aj niečo pre pôžitkárov. Poéziu v ústach zažijete pri lievančekoch s jahodovou omáčkou. Príjemné rýmy ochutnáte aj v podaní trhanca s ovocným prelivom a Vaše chuťové poháriky ladne pohladia zemiakové šišky s mako a perníkovým dipom.

Na tomto a oveľa viac si pochutíte od pondelka, 16. júla, v Junior komplexe v Rimavskej Sobote, kde Vám tradičné české špeciality pripraví šéfkuchár Josef „Pepa“ Zalabák, odborníkom na pravé české knedlíky. A to, že je naozaj odborníkom sa mohli presvedčiť už aj anglická kráľovná i vtedajší prezident Českej republiky Václav Havel, ktorí ochutnali špeciality Pepu Zalabáka. Svoje skúsenosti však odovzdáva ďalej, a to na SOU společného stravování Poděbrady, ktorú prezývajú aj ako Knedlikárna.

Zdroj: Rimava.sk (Reklamný článok)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross