No active "ca-sidebar-197687" sidebar

K Dúhovej rodine smerovala záchranka, pomáhať museli hasiči

30. júla 2012 |  | |

K účastníkom stretnutia Dúhová rodina neďaleko Lukovíšť v okrese Rimavská Sobota dnes v noci smerovala záchranka. Kvôli ťažko dostupnému terénu však zdravotníkov na miesto dostali až rimavskosobotskí hasiči. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla hovorkyňa spoločnosti Falck Alena Lacyková-Krčová, výjazd trval viac ako štyri hodiny. Záchranárov privolali k žene, ktorá sa sťažovala na silné bolesti v oblasti brucha a zvracanie. „Rozbahnený, ťažko prístupný terén bol pre záchranársku ambulanciu neprejazdný. Posádke preto museli  asistovať hasiči s terénnym autom, a vďaka nim sa záchranári dostali k pacientke,“ povedala pre Rimava.sk hovorkyňa a dodala, že žena bola pri vedomí a dokázala komunikovať. Záchranári ju previezli do rimavskosobotskej nemocnice.

Neďaleko Lukovíšť v okrese Rimavská Sobota je už niekoľko dní stretnutie prívržencov Dúhovej rodiny z rôznych kútov Európy, ktorí vyznávajú život spätý s prírodou. Ako Rimava.sk už nedávno informovala, bývajú v stanoch a karavanoch, spoločne si pripravujú vegetariánsku stravu, chcú vyčistiť les aj potok. Podľa našich informácií sa ich tam stretlo už približne tisíc.

Dúhová rodina je neformálne združenie ľudí, ktorí sa dobrovoľne stretávajú a prezentujú neformálny spôsob života. Triedia a recyklujú odpad, zdravo sa stravujú. Mnoho ich tradícií údajne vychádza z pôvodnej viery Severoamerických Indiánov a ďalších pôvodných kultúr a prírodných národov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross