No active "ca-sidebar-197687" sidebar

K výstavbe malej športovej haly je najbližšie Hnúšťa, v R. Sobote sa s ňou zatiaľ nepočíta

Slovenský zväz ľadového hokeja sa aktuálne sústreďuje na rozbeh pilotného projektu, výstavby malých športových centier. K nemu má najbližšie mesto Hnúšťa, ktorá splnila všetky podmienky spolupráce. Pre Rimava.sk to uviedol Ľuboš Schwarzbacher, PR manažér Slovenského zväzu ľadového hokeja.

S výstavbou malej športovej haly v Rimavskej Sobote sa však podľa jeho slov zatiaľ nepočíta. Ako však doplnil, o ďalších lokalitách však budú rozhodovať až po úspešnom spustení prevádzky pilotného projektu. Hnúšťa podala žiadosť na projekt malej multifunkčnej haly pred viac ako rokom, kedy SZĽH vyhlásil výzvu pre mestá a obce, ktoré mohli požiadať o výstavbu multifunkčného centra. Ako povedal pre Rimava.sk primátor Hnúšte Michal Bagačka, aktuálne čakajú na rozhodnutie. „Boli by sme radi, keby sa nám to podarí. Nielen pre mesto Hnúšťa, ale aj pre okolie by to bolo zaujímavé,“ doplnil.

Projekt výstavby multifunkčného ihriska SZĽH uzrel svetlo sveta začiatkom roka 2017, kedy samosprávy mohli posielať svoje žiadosti. Ako v júli 2017 Rimava.sk informoval Peter Jánošík z PR oddelenia SZĽH, na stole boli rokovania so samosprávami. V tom čase podľa Jánošíka na Kongrese SZĽH bola schválená dcérska spoločnosť hokejového zväzu, a síce SZĽH Infra, ktorá bude celú hokejovú infraštruktúru zastrešovať a skvalitňovať. V súčasnosti sa zo strany zväzu stále hovorí len o pilotnom projekte.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross