No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kandidáti na post primátora sú známi aj v okolitých mestách. Pozrite si, kto kandiduje

Kandidáti na post primátora sú známi už aj v okolitých mestách. V niektorých mestách si občania budú vyberať rovnako ako v Rimavskej Sobote až zo štyroch kandidátov. V jednej samospráve o post primátora prejavil záujem iba jeden kandidát.

V meste Hnúšťa sa do boja o primátorskú stoličku pustili traja kandidáti. Medzi nimi je aj súčasný primátor Hnúšte, Michal Bagačka (Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Most-Híd). O post primátora zabojuje aj externá vysokoškolská učiteľka Anna Grácová, do volieb ide ako nezávislý kandidát. Rovnako ako nezávislý kandidát do novembrového boja ide aj manažér Roman Lebeda.

Z troch kandidátov na primátora si budú občania vyberať aj v Tisovci. Prvým je dôchodca Pavel Cibuliak (Kotleba – ľudová strana naše Slovensko). O post primátora zabojujú aj dve ženy. Jednou z nich je zástupkyňa riaditeľky pre ekonomické a technické činnosti Hana Homoľová, ktorá ide do volieb ako nezávislá kandidátka. Taktiež aj druhá v poradí Irena Milecová, vedúca vychovávateľka školského internátu, ide do volieb ako nezávislá kandidátka.

Tak ako v Rimavskej Sobote, rovnako aj v Tornali sa o post primátora zaujímajú štyria kandidáti. Je ním aj podnikateľ Štefan Dusza (Nezávislý), ďalej štátny zamestnanec Róbert Jóry (Smer-SD). Tretím v poradí je podnikateľ Zoltán Szajko (Nezávislý) a posledným kandidátom je súčasná primátorka Tornale Anna Szögedi (SMK).

V metropole Novohradu, v Lučenci, zabojujú traja primátorskí kandidáti, z toho dve ženy. Jediným mužom je výsluhový dôchodca Boris Bodnár (KSS). Záujem stať sa hlavou Lučenca prejavila aj advokátka Renáta Endrődyová (Nezávislý) a rovnako aj súčasná primátorka mesta Alexandra Pivková (Nezávislý).

V okolí je však aj jedna samospráva, v ktorej o primátorskú stoličku prejavil iba jeden záujemca. Je ním mesto Fiľakovo, kde kandiduje súčasný primátor Attila Agócs (Most-Híd).

V Rimavskej Sobote sa o miesto hlavy mesta uchádzajú štyria kandidáti, z toho traja nezávislí. Ako prvým na kandidátnej listine je Radovan Ceglédy (Nezávislý). Druhým v poradí je súčasný primátor mesta Jozef Šimko (Nezávislý), ako tretí je Róbert Zagyi (Nezávislý) a štvrtým potenciálnym prvým mužom mesta je Viliam Vaš, kandidát politickej strany KDH.

Komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu, 10. novembra. Voľba je jednokolová. Za starostu alebo primátora bude zvolený ten kandidát, ktorý získa najviac platných hlasov. V prípade poslancov zastupiteľstva budú zvolení kandidáti, ktorí získajú vo volebnom obvode v poradí najviac platných hlasov. Pri rovnosti hlasov sa podľa zákona vykonajú nové voľby. Právo voliť do orgánov samosprávy obce má plnoletý obyvateľ obce, ktorý má v nej trvalý pobyt.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross