Kapustová predviedla parádny výkon v stíhacích pretekoch

Biatlonistka Ema Kapustová upútala svojím výkonom v stíhacích pretekoch kadetiek na 7,5 km. Osemnásťročná Revúčanka v nich včera obsadila na mládežníckych majstrovstvách sveta deviate miesto. Predviedla čistú streľbu a k nej pridala výborný beh. Stíhačka nadväzovala na pondelňajší šprint, v ktorom Kapustová obsadila 30. miesto. A tak potrebovala zabrať, aby zmazala stratu na pretekárky, ktoré zvládli pred dvomi dňami rýchlostné preteky lepšie. Nemala dobrú východiskovú pozíciu. Svetový šampionát kadetov a juniorov prebieha v rakúskom Obertilliachu.

Článok pokračuje pod reklamou

Značne si polepšila a napokon prenikla do top desiatky. „Som spokojná, lebo 21 miest sa so štyrmi nulami nepodarí často,“ uviedla pre web Slovenský biatlon Ema Kapustová. Je rada, že sa jej strata na prvú pretekárku nezvyšovala, ale, naopak, znížila ju a bola z toho deviata priečka. Ďalej povedala, že trať jej celkom sadla. „Musím pochváliť aj servis. Lyže ma podržali. Vedela som sa na nich krásne viesť. To mi pomáhalo,“ pokračovala.

Tréner Peter Kazár označil Kapustovej výkon v stíhacích pretekoch za „senzačný“. Pre web Slovenský biatlon konštatoval, že mala „vynikajúci beh“. Vyzdvihol, že druhýkrát predviedla na MS čistú streľbu.

V sobotu 27. februára zažiarila Ema Kapustová vo vytrvalostných pretekoch na 10 km, v ktorých získala bronzovú medailu. V pondelok boli v Rakúsku na programe rýchlostné preteky na 6 km a v tých sa umiestnila na 30. priečke. Na strelnici urobila tri chyby. Ema je odchovankyňou Klubu biatlonu Magnezit Revúca, v súčasnosti je členkou ŠK Železiarne Podbrezová.

Zdroj: Rimava.sk, foto: archív Jarmily Kapustovej