No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KINO ORBIS: Nový slovenský film videli za štyri dni stovky návštevníkov

Nový slovenský film Čiara, ktorý v týchto dňoch vstúpil do kín, plní kreslá pred premietacím plátnom. Ako avizoval portál hnonline.sk od jeho uvedenia do kín prekonal v návštevnosti aj tohtoročné divácky najúspešnejšie slovenské film Únos a Všetko alebo nič. S víkendovou návštevnosťou takmer 70 tisíc, prekonal film Čiara tieto dva o približne dve tisíc divákov. Výnimkou nie je ani rimavskosobotské kino Orbis.

„Počas zatiaľ štyroch premietacích dní si tento film prišlo pozrieť takmer 500 návštevníkov,“ uviedla pre Rimava.sk Eva Zibriková, vedúca kina Orbis. Hoci podľa Zibrikovej je ešte predčasné hovoriť o lámaní rekordov v návštevnosti tohto filmu, za štyri dni premietania je hranica takmer 500 návštevníkov veľmi dobrá a určite má „našliapnuté“ na rekord. Ako ďalej poznamenala, pre veľký záujem premietnu film Čiara aj v pondelok, 14. augusta o 20:00 hod.

Ak vám ani tento dátum nevyhovuje, do kina Orbis môžete zavítať aj v pondelok, 28. augusta, kedy tento slovenský film premietnu od 20:00 hod. Podľa vedúcej kina však film Čiara zaradia do ponuky aj v septembri. Kompletný program kina Orbis si môžete pozrieť aj na Rimava.sk v Kalendári podujatí.

Film Čiara približuje situáciu na hranici Slovenska s Ukrajinou. Jednou z hlavných postáv je Adam Krajňák (Tomáš Maštalír) - otec rodiny i hlava kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. V kruhu svojich najbližších zohráva nenahraditeľnú rolu starostlivého dôverníka, ale aj zásadového a nekompromisného vodcu, ktorému ani v rozhodujúcich okamihoch nechýba temperament. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov sa však začne otriasať, keď novovybudovaná hranica Schengenského priestoru spôsobí nárast nervozity z nejasnej budúcnosti. A keď jedna z pašeráckych zásielok stroskotá, spustí sa nezastaviteľná lavína udalostí, počas ktorých bude musieť Krajňák spochybniť svoje vlastné hranice, ktoré doteraz odmietal prekročiť. Réžia Petra Bebjaka vnáša do kriminálneho námetu s prvkami thrilleru nákazlivú iskru, ktorá ho na míle vzďaľuje od obyčajnej žánrovej zábavy, a odhaľuje univerzálny ľudský príbeh zasadený do prostredia, v ktorom sa prelínajú kultúry, zvyky i životy.

Zdroj: Rimava.sk, ciara.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross