No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KLENOVEC: Športovú halu chce postaviť sedem firiem

Obecný úrad KlenovecViacúčelovú športovú halu, na ktorú obec Klenovec v okrese Rimavská Sobota dostala z vládnej rezervy 200 tis. eur, chce postaviť sedem firiem. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila starostka obce Zlata Kaštanová. Ako ďalej spomenula, dnes budú na úrade otvárať obálky s cenovými ponukami na realizáciu haly. Záujem o verejné obstarávanie prejavilo podľa Kaštanovej viacej spoločností, ponuky však poslali siedmi a všetci kritériá splnili.

Projekt výstavby športovej haly počíta so sumou viac ako 220 tis. eur, financie obci uvoľnil štát z finančnej rezervy po výjazdovom rokovaní v Poltári ešte v roku 2012. Do okresu Rimavská Sobota bolo vtedy poukázaných milión eur. Ako koncom roka 2012 pre Rimava.sk starostka uviedla, na halu nemali vypracovaný projekt a v rozpočte naň neboli vyčlenené financie. Do rozpočtu preto zahrnuli 20 tis. eur, v rozpočte na rok 2014 sumu zvýšili na 60 tis. eur. „Z 200 tis. sa nedá postaviť hala. Uvidíme, aké budú ponuky,“ doplnila starostka.

Hala má byť postavená pri Materskej škole Karola Pajera na sídlisku neďaleko priehrady. Podľa opisu zákazky budú jej súčasťou štyri bedmintonové a jeden tenisový kurt. Montovaná hala bude postavená z oblúkového samonosného systému, napojená bude na inžinierske siete školy. Samotná výstavba by mala trvať šesť mesiacov. Halu budú využívať najmä klenovskí bedmintonisti, ktorí podľa dosiahnutých výsledkov patria k najúspešnejším klubom Slovenska, jednotlivcom sa darí aj na svetových súťažiach.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
KLENOVEC: Novú športovú halu postavia pravdepodobne pri futbalovej tribúne
KLENOVEC: Športovú halu za vládne peniaze stavať zatiaľ nezačali
Okres R. Sobota dostane od vlády milión eur, Revúca a Poltár tiež
V Hnúšti začínajú s opravou ciest 
Za vládne peniaze v obciach obnovujú kultúrne domy, doložiť musia aj zo svojho
HRACHOVO: V obci majú opravený rozhlas, v Kraskove menia osvetlenie
R. SOBOTA: Dotácie od štátu dostali obce na severe okresu
Okres R. Sobota dostane od vlády milión eur, Revúca a Poltár tiež


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross