No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kolíková vojna s prístupom k činžiakom na Sídlisku Rimava má riešenie

Niekoľko rokov trvajúca kolíková vojna medzi obyvateľmi druhého najväčšieho Sídliska Rimava v Rimavskej Sobote, ktorá súvisí s dostupnosťou dopravy k jednotlivým bytovým domom, má navrhnuté ďalšie riešenie. Podľa slov Janky Jurčukovej z oddelenia strategického rozvoja na rimavskosobotskom mestskom úrade sa tentokrát jedná o komplexné riešenie spriechodnenia dopravnej situácie na sídlisku. Predpoklad realizácie je do dvoch rokov.

Podľa koncepcie by sa malo sídlisko napojiť nie cez kruhovú križovatku, ako bolo pôvodne v pláne, ale priamo na mieste, kde je Malohontská ulica (dvojprúdovka) najbližšie ku sídliskovej komunikácii. „Pri prechode pre chodcov v smere ku materskej škole o dĺžke 30 metrov,“ povedala Jurčuková a dodala, že týmto riešením by sa mali odstrániť kolíky pri výškovom činžiaku na Malohontskej ulici č. 5 ako aj na konci B1. Tu by sa mali vybudovať cesty. Neoddeliteľnou súčasťou navrhovaného riešenia bude približne 600 metrov chodníkov a pribudnú aj parkovacie miesta a odstavné plochy. Na parkovanie by mala byť vyčlenená časť asfaltobetónovej plochy (bývalý zrušený skatepark) medzi výškovými činžiakmi.

Ako pre Rimava.sk potvrdila vedúca ekonomického oddelenia na mestskom úrade Oľga Fabová, poslanci v uplynulých dňoch odsúhlasili takmer 16,7 tis. eur (500 tis. korún) na vypracovanie projektovej dokumentácie. Jurčuková zároveň zdôraznila, že ešte predtým sa musí dôkladne otestovať bezpečnosť premávky, prístupnosť - rozptýlenie dopravnej tepny a eliminácia ostatných nepriaznivých vplyvov. „Hluk a emisie len na prípustnú mieru,“ dodala.

Podľa jej slov problémy súvisiace s dopravou na sídlisku riešia približne od roku 2001. V danej lokalite žije viac ako 1400 obyvateľov. Okrem tohto variantu bolo celkovo spracovaných ďalších päť, z ktorých ani jeden nebol pre obyvateľov prijateľný. Posledný z variantov napojenia sídliska na kruhovú križovatku bol zamietnutý oddelením dopravy na obvodnom úrade a proti boli aj obyvatelia bytových domov na Malohontskej ulici č. 1, 3 a 5.

Podľa našich informácií uplynulý mesiac obyvatelia bytového domu na Hostinského ulici vyjadrili svoj nesúhlas s riešením pred ich bytovkou. Nepáči sa im rozšírenie terajšieho chodníka a následné posunutie cesty o tri metre ďalej na úkor zelene. V súčastnosti vstupujú zo schodiska priamo na cestu.

Mesto pred rokom na základe sťažností obyvateľov z bytovky na Hostinského ulici uzavrelo priechod spájajúci Sídlisko Rimava s Malohontskou ulicou. Obyvateľom jednej časti sídliska, ktorí tak chceli prejsť autom na druhú, sa cesta predĺžila o niekoľko kilometrov. Veľa vodičov - obyvateľov sídliska, si tak skracovalo prejazd z jednej časti sídliska na druhú aj cez trávniky.

„Materiál je ešte v štádiu dopracovania. Obyvatelia s ním budú podrobne oboznámení na verejných hovoroch,“ doplnila Jurčuková.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Sídlisko Rimava by sa malo napojiť na kruhovú križovatku

Mesto Rimavská Sobota rieši dopravnú situáciu na Sídlisku Rimava
Obyvateľom bytovky sa nepáči nová cesta
Mesto uzavrelo prechod spájajúci sídlisko Rimava s Malohontskou ulicou


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross