No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kollárovci, Iné Kafe či SĽUK. Aj tieto vystúpenia si užijete na Festival Kokava 2019

3. júla 2019 |  | |

Lepší začiatok letných prázdnin zrejme ani nemohol byť. Prvé júlové dni budú patriť ďalšiemu ročníku country podujatia, Festival Kokava 2019. Počas dvoch dní (5. až 6. júla) sa na amfiteátri v Kokave nad Rimavicou môžete tešiť na zvučné mená hudobného sveta ako aj na tanečné kreácie tých najpovolanejších v rámci Slovenska. Organizátori si však pripravili pre návštevníkov aj prekvapenie. Rimava.sk vyspovedala jedného z organizátorov Petra Bajana, ktorý viac priblížil program Open Air podujatia.

Oproti minulému roku ako aj tomu predtým bude tento rok festival skôr. Prečo?
Pre tento dátum sme sa rozhodli kvôli prelínaniu sa viacerých podujatí v okolí Kokavy, napríklad o týždeň neskôr sa konajú Folklórne slávnosti pod Poľanou a nasledujúci týždeň Ródeo Muráň. Chceme realizovať festival nielen pre Kokavčanov, ale aj obyvateľov širšieho okolia a hlavne pre tých, ktorí majú radi dobrú hudbu a príjemnú zábavu pod holým nebom.

Na jednom z uplynulých ročníkov vám počasie neprialo. V minulom to bolo lepšie. Máte aj tento rok objednané dobré počasie? 🙂
Na minulom ročníku Country festivalu nám počasie naozaj prialo, aj na tento rok sme si objednali dobré počasie. Ako organizátori dúfame, že počasie nám bude priať ako to bolo vlani.

Koľko ľudí si uplynulý rok prišlo užiť festival? Očakávate podobnú
návštevnosť aj tento rok?

Vlani si prišlo užiť počas dvoch dní festivalu približne 6 tisíc návštevníkov rôznych vekových kategórií. Program festivalu KOKAVA 2019 je ozaj bohatý, dúfame že oslovíme minimálne taký istý počet návštevníkov ako to bolo na minulom festivale. Pre návštevníkov sme zabezpečili viacej predajcov s občerstvením, ale aj s HANDMADE výrobkami.

Ako dlho trvala príprava na tento aktuálny ročník?
Príprava tohto ročného festivalu začala ihneď po skončení minuloročnom festivale. Sme radi že do organizačného výboru pribudol veľký odborník, bývalý riaditeľ a pracovník folklórneho festivalu Východnej Pavel Ňuňuk.

Na čo všetko sa môžu návštevníci tešiť?
Návštevníci festivalu KOKAVA 2019 sa môžu ozaj tešiť na pestrý bohatý program. Ako organizátori sme sa snažili vytvoriť program pre všetkých nielen pre mladú generáciu. V piatkový festivalový deň sa návštevníci môžu tešiť na Kollárovcov, Iné Kafe a samozrejme nemôže chýbať ani skvelá Twentyfive Party s Julom Viršíkom.

Sobotňajší program je taktiež bohatý. Večerný program začína Galaprogramom Slovenského Ľudového Umeleckého Kolektívu - Krížom krážom. Tento program je pri príležitosti 70. výročia založenia SĽUK-u, po tomto programe nasleduje zábavná hudobná kapela Drišľak, ktorú poznáme z TV obrazoviek. Po tejto kapele vystúpia celosvetovo uznávaná kapela Cigánski Diabli a ako by to bolo na hudobnom tanečnom festivale bez poriadnej ľudovej zábavy, ktorá nám ukončí tohtoročný festival nám do tanca zahrá skvelá Ľudová hudba Muzička z Bratislavy.

Chystáte aj nejaké prekvapenie pre návštevníkov?
Na každom festivale nesmie chýbať prekvapenie pre návštevníkov, ktoré je v príprave. Ale to sa návštevníci dozvedia priamo na FESTIVALE KOKAVA 2019.

Festival je dvojdňový. Počítate aj s cezpoľnými návštevníkmi? Sú tak v
okolí konania nejaké ubytovacie zariadenia, prípadne môžu v areáli
festivalu stanovať?

V okolí Kokavy je viacero ubytovacích zariadení. Dostupnosť ako organizátori sme nezisťovali, v prípade ak by niekto mal záujem o ubytovanie budeme nápomocní, tak aby každý cezpoľný návštevník festivalu bol spokojný.

Kde si verejnosť môže kúpiť lístky?
Predpredaj vstupeniek je do 30. júna, chceme tiež upozorniť že na piatkový festivalový deň sú momentálne zvýhodnené vstupenky len za 10 eur. Vstupenky si môžu zakúpiť v MsKS - Kokava nad Rimavicou, Kokavská Izba, Potraviny Janka 1 a 2 Hnúšťa a v sieti Ticketportal.sk

Čo na koniec Hor sa do Kokavy nad Rimavicou na FESTIVAL KOKAVA 2019, ktorý sa uskutoční 5. a 6. júla.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross