No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Komplikovaný zásah hasičov, pri Jesenskom horel rýchlik. Prevážal približne 150 cestujúcich

rusen-jesenskePribližne 16 hasičov zasahovalo v noci pri obci Jesenské, kde počas jazdy začal horieť rušeň. Požiar rýchlika smerujúceho z Prešova do Bratislavy bol ohlásený po polnoci, na mieste zasahovali jednotky z Rimavskej Soboty, Hnúšte, Fiľakova a Tornale. Zásah však komplikovala poloha vlaku, ktorý bol odstavený na trati v poli. Ako ďalej Rimava.sk informoval vedúci prevádzkovo technického oddelenia Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote Marian Brádňan, požiar zistili približne dva kilometre pred Jesenským. „Bol tam neprístupný terén, takže sa tam nedalo dostať technikou. Prvotný zásah prebehol len ručnými hasiacimi prístrojmi,“ povedal Brádňan a dodal, že veliteľ zásahu potom nariadil odtiahnutie lokomotívy na najbližší železničný prechod za Jesenským, smerom na Širkovce. „Tam prebiehali ďalšie hasiace práce,“ spomenul Brádňan. Cestujúci podľa jeho slov ostali v ostatných vagónoch. Keď rušeň dohasili, dali pokyn na jeho odtiahnutie na stanicu do Jesenského a uvoľnenie trate. Náhradný rušeň tak mohol s cestujúcimi pokračovať až o niekoľko hodín. Podľa Brádňana išlo o požiar motorovej časti a jeho príčina je v štádiu šetrenia. Rovnako predmetom šetrenia je aj výška škody, ku ktorej sa ešte musí vyjadriť železničná spoločnosť.

Hasiči boli k rušňu privolaní opäť po siedmej hodine ráno, pretože pracovníci železníc zistili ešte iskrenie a dymenie.

Doplnené o 14:20 hod.
Podľa hovorkyne Železníc Slovenskej republiky Martiny Pavlíkovej bol nahlásený požiar 25 minút po polnoci. "Rušeň musel byť z vlaku odpojený a mohol pokračovať až s následným veľkým meškaním s náhradným rušňom," povedala Pavlíková, podľa ktorej bola  v úseku úplne prerušená železničná doprava až do 4:52 hod. ráno, išlo o 277 minútové meškanie.

K ohrozeniu cestujúcich ani rušňovodiča nedošlo. Pre Rimava.sk to potvrdila Jana Morháčová riaditeľka Odboru komunikácie Železničná spoločnosť Slovensko. "V tom čase bolo vo vlaku 140 cestujúcich," dodala hovorkyňa spoločnosti, ktorá rušeň vlastní.

Správa bude doplnená.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross