No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KOMUNÁLNE VOĽBY: Prehľadná mapa so všetkými kandidátmi na primátorov i starostov

Voľby do orgánov samospráv obcí sa blížia. Uskutočnia sa v sobotu, 10. novembra, kedy si nielen v rámci Slovenska, ale aj v regióne Gemer-Malohont budeme voliť primátorov, starostov ako aj poslancov do mestských i obecných zastupiteľstiev. Prinášame Vám  prehľadnú mapu kandidátov aj v Gemer-Malohonte, ktorí sa uchádzajú o post primátora či starostu (autorom mapy je Daniel Kerekes).

Na mape si tak podrobne môžete pozrieť každé mesto i obec spolu aj s menami kandidátov na funkciu primátora či starostu. Pri každom z kandidátov je aj uvedená jeho politická príslušnosť. Prehľadnú mapu kandidátov nájdete aj TU.

Pozn.: V prípade obce Rimavské Zalužany je na mape uvedený nesprávne len jeden kandidát, v tejto obci kandidujú dvaja: Ján Albertus, nezávislý a Milan Medveď, kandidát za stranu SNS

Mestá regiónu Gemer-Malohont

A ako to je v prípade niektorých miest v regióne? V Rimavskej Sobote na post primátora sú štyria kandidáti. Prvým na kandidátnej listine je Radovan Ceglédy (Nezávislý). Druhým v poradí je súčasný primátor mesta Jozef Šimko (Nezávislý), ako tretí je Róbert Zagyi (Nezávislý) a štvrtým potenciálnym prvým mužom mesta je Viliam Vaš, kandidát politickej strany KDH.

V meste Hnúšťa sa do boja o primátorskú stoličku pustili traja kandidáti. Medzi nimi je aj súčasný primátor Hnúšte, Michal Bagačka (Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Most-Híd). O post primátora zabojuje aj externá vysokoškolská učiteľka Anna Grácová, do volieb ide ako nezávislý kandidát. Rovnako ako nezávislý kandidát do novembrového boja ide aj manažér Roman Lebeda.

Z troch kandidátov na primátora si budú občania vyberať aj v Tisovci. Prvým je dôchodca Pavel Cibuliak (Kotleba – ľudová strana naše Slovensko). O post primátora zabojujú aj dve ženy. Jednou z nich je zástupkyňa riaditeľky pre ekonomické a technické činnosti Hana Homoľová, ktorá ide do volieb ako nezávislá kandidátka. Taktiež aj druhá v poradí Irena Milecová, vedúca vychovávateľka školského internátu, ide do volieb ako nezávislá kandidátka.

V niektorých obciach budú staro-noví starostovia

V niektorých obciach regiónu sa do volieb pustili iba súčasní starostovia. Jednu z takých obcí je aj Rimavská Baňa, kde o post starostu sa uchádza súčasná starostka Elene Polóniová. Rovnako je to aj v obci Kyjatice, kde kandiduje súčasný starosta Slavomír Kujan, v obci Jesenské, kde kandiduje Gabriel Mihályi, či v Hrachove, kde kandiduje Ondrej Knechta. Podobne je to aj v susednom Babinci, súčasný starosta Jaroslav Benda taktiež nenašiel vyzývateľa. Jediný kandidát na post starostu je aj v obci Rimavská Seč, kde sa kameňom úrazu pre ďalších kandidátov stali oprávnené osoby.

Zmena na starostovskej stoličke nebude ani v najmenšej obci v okrese Rimavská Sobota ako aj Banskobystrického kraja, v Poproči, kde kandiduje len súčasná hlava obce, Ľubor Kvaka.

Zdroj: Rimava.sk, mapa: Daniel Kerekes


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross