No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Konferencia pod záštitou prezidenta venovaná Start Up-om a podnikaniu

perex-konferenciaAgentúra pre rozvoj Gemera spúšťa po dlhých prípravách jedinečný projekt s názvom PlaNET SOEN – ENTERprise your region (Planéta sociálne podnikanie - podnikaj vo svojom regióne). Projekt vychádza z potrieb regiónu Gemer-Malohont a je reakciou na najpálčivejšie problémy, ktoré ohrozujú jeho efektívny rozvoj. V rámci neho je pripravená dvojdňová konferencia v Revúcej, ktorej by sa mal zúčastniť aj prezident SR Andrej Kiska. Obdobnú konferenciu organizátori plánujú pripraviť aj v Rimavskosobotskom okrese. Rimava.sk o tom informovala Monika Štesková, štatutárka Agentúry pre rozvoj Gemera.

Cieľom projektu je podľa jej slov zabrániť odlivu mladých ľudí z regiónu a podpora ich podnikateľskej aktivity v regióne. „Zámerom je poskytnúť mladým ľuďom regiónu kvalitné vzdelanie, praktickú prípravu a poradenstvo v oblasti podnikania a vytvoriť silnú sieť lokálnych podnikateľov a iných dôležitých subjektov, ktorá bude pre mladých ľudí podpornou platformou v procese vytvárania ich vlastných podnikov a dopomôže tak k vytvoreniu kvalitného podnikateľského prostredia v regióne,“ priblížila Štesková.

Tento projekt slávnostne otvoria dvojdňovou konferenciou v Revúckom okrese, a to v utorok, 20. a stredu, 21. septembra od 9:00 hod. v MsKS v Revúcej. Ako ďalej štatutárka spomenula, obdobnú konferenciu plánujú aj v októbri v okrese Rimavská Sobota. „V spolupráci s organizáciou CESC sme pre Vás pripravili dva konferenčné dni určené pre širokú verejnosť, plné inšpiratívnych vstupov a diskusií. V rámci konferencie sa s Vami úspešní lokálni podnikatelia podelia o svoje podnikateľské príbehy, môžete sa dozvedieť viac o sociálnom podnikaní ale i o tom, ako nebyť teľa vo vlastnom regióne,“ uviedla a dodala, že návštevníkov čakajú i zaujímavé panelové diskusie a inšpiratívna talkshow Štart Ups po Revúcky, ktorá mladým ľuďom prezradí, ako v regióne rozbehnúť svoj vlastný startup.

Revúčania sa taktiež môžu podľa Šteskovej tešiť na cenné rady expertov z podnikateľskej praxe, zahraničných odborníkov z oblasti sociálneho podnikania a môžu sa dozvedieť, ako získať kapitál na rozbehnutie svojho biznisu. „Vo štvrtok očakávame i čestného hosťa, ktorý prebral záštitu nad projektom PlaNET SOEN, prezidenta SR Andreja Kisku,“ dodala na záver.

Viac informácií o konferencii nájdete na FB stránke podujatia PlaNET SOEN/Štart Ups po Revúcky ako aj na stránke projektu www.soen.sk.

Program konferencie

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross