No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krahulcová skončila na prestížnych pretekoch Cape Epic na piatom mieste

Zdroj: Martina Krahulcová

JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA – Na etapových pretekoch Cape Epic sa rodáčka z Hrachova Martina Krahulcová umiestnila omnoho lepšie než očakávala.

Etapové preteky dvojíc na horských bicykloch, ktoré sa každoročne konajú v Juhoafrickej republike, sú často prirovnávané k Tour de France. Rodáčka z nášho regiónu na nich súťažila už druhýkrát vo dvojici s Jankou Kesseg Števkovou. "Cape Epic 2023 sme ukončili na piatom mieste v celkovom hodnotení, z čoho sa veľmi tešíme, keďže našim cieľom bolo umiestniť sa v top 10. Moja parťáčka Janka dostala chrípku a necítila sa dobre, preto sme museli ubrať na tempe," prezradila Krahulcová pre portál Rimava.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Dvojica sa sústredila najmä na to, aby počas jazdy nemali technický problém alebo defekt. "Poslednú siedmu etapu Grand finále, ktorá merala 80 kilometrov a mala 2 400 metrov prevýšenia, som si chcela hlavne užiť, pretože sme išli cez oblasť, kde sa nachádzalo najviac singletrailov, ktoré mám najradšej. Počas pretekov sme stretli stádo antilop a byvolov, ktoré nám párkrát vošli do cesty a museli sme spomaliť," opísala cyklistka.


K TÉME: Cyklistka z Hrachova opäť preteká na prestížnej súťaži v Juhoafrickej republike


Rodáčka z Hrachova dala do tohtoročných pretekov podľa vlastných slov všetko. "Myslím, že je to dobrý začiatok novej sezóny, ktorá práve začína a teším sa, že som opäť nabrala nové skúsenosti a spoznala množstvo nových ľudí a opäť sme mohli ukázať aj naše farby Slovenska," dodala.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross