No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kraj opraví internát pri Strednej odbornej škole

13. októbra 2011 |  | | |

Stredná odborná škola na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote by sa do konca školského roka mohla dočkať aj opravy internátu. Zriaďovateľ školy, Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK), už hľadá realizátora, obálky sa budú otvárať v polovici novembra. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla Iveta Kureková z Kancelárie predsedu BBSK, rekonštrukciou sa majú znížiť energetické náklady na prevádzku internátu. Ak všetko pôjde podľa plánu, práce by sa mali začať v januári, ich ukončenie je naplánované na jún budúceho roka.

Podľa slov Kurekovej rekonštrukcia internátu zahŕňa zateplenie obvodovej steny, novú šikmú strechu ako aj dokončenie výmeny okien, dverí a francúzskych okien. Ako pripomenula, na vrchných dvoch poschodiach boli okná vymenené minulý rok. Súčasťou prác bude zároveň inštalácia automatickej regulácie vykurovania v kotolni pre štyri vetvy, výmena vonkajších rozvodov vykurovania a teplej vody z kotolne do internátu a hydraulické vyregulovanie systému vykurovania.

Na opravu budov a modernizáciu vzdelávania škola získala prostriedky z eurofondov, rekonštrukcia internátu však nie je súčasťou tohto projektu. "Financovaná bude z úverových zdrojov z Európskej banky pre obnovu a rozvoj prostredníctvom SLSP a.s. na financovanie energetickej efektívnosti v municipálnom sektore," informovala Kureková. Ako podotkla, zastupiteľstvo BBSK schválilo prijatie úveru vo výške 5 mil. eur, obsahuje ale viac investičných akcií. Podľa oznamu vo vestníku by oprava internátu mala stáť viac ako 463 tisíc eur (bez DPH). 

Ako Kureková uviedla, internát aktuálne využíva 40 študentov, jeho kapacita je takmer dvojnásobná (70). Podľa jej slov internát poskytuje aj krátkodobé ubytovanie.

Školu čaká rekonštrukcia štyroch budov a modernizácia vzdelávania, prostriedky z eurofondov vo výške viac ako 1 mil. eur získala ešte vo februári 2009, verejné obstarávania však boli niekoľkokrát zrušené a nanovo vyhlásené. Podľa slov Kurekovej aktuálne prebieha schvaľovací proces na ministerstve, ktoré bude mať posledné slovo. Stavebné práce sa môžu začať až po podpise zmluvy.
Kraj zároveň plánuje ešte v priebehu tohto roka postaviť v areáli školy futbalové ihrisko s umelou trávou. Na tento účel je z rozpočtu BBSK vyčlenená suma 50 tisíc eur.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross