No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krajský senát potvrdil rozsudok v prípade prepustenia zamestnankyne Mestského úradu

radnica-rimavska-sobotaPrepustenie zamestnankyne rimavskosobotského Mestského úradu, ktorá dostala minulý rok výpoveď kvôli porušeniu pracovnej disciplíny, bolo na Krajskom súde. Po tom, ako navrhovateľka, ktorej dal Okresný súd za pravdu, sa mesto odvolalo na kraj. Ten rozhodoval v septembri. Ako Rimava.sk informovala hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Adriána Vašková, súd potvrdil rozsudok Okresného súdu Rimavská Sobota, ktorý dospel k záveru, že navrhovateľka sa nedopustila porušenia pracovnej disciplíny zvlášť hrubým spôsobom. Podľa jej slov však rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné a čaká sa na doručenie rozsudku zainteresovaným stranám. Zároveň však dodala, že voči tomuto rozsudku nie je prípustné odvolanie. „Správoplatní sa to doručením,“ vysvetlila koncom minulého týždňa Vašková.

Zamestnankyňu úradu Anetu Vargicovú mesto prepustilo po tom, ako úradníčka na oddelení školstva prišla na spreneveru peňazí po svojej kolegyni. Podľa samosprávy ale úradníčku prepustili kvôli tomu, že o celej udalosti vedela skôr. Prepustená zamestnankyňa to však odmieta čo v lete potvrdil aj Okresný súd. „Na základe posúdenia všetkých okolností dospel k záveru, že navrhovateľka sa nedopustila porušenia pracovnej disciplíny zvlášť hrubým spôsobom,“ povedala vtedy Vašková, podľa ktorej dôvod na okamžité skončenie pracovného pomeru podľa Zákonníka práce nebol daný, a preto súd návrhu vyhovel a určil, že okamžité skončenie pracovného pomeru bolo neplatné.

„Mohla som nastúpiť na svoje pracovné miesto. Chcela som však len to, aby zákonným spôsobom uzatvorili môj pracovný pomer a očistenie môjho mena,“ povedala pre Rimava.sk Aneta Vargicová a dodala, že v uplynulých dňoch rozviazala pracovný pomer s mestom k 31.októbru. „Bez toho, aby som si uplatňovala nárok na dvojmesačnú výpovednú lehotu a jednomesačné odstupné čo mi v zmysle zákona patrí,“ tvrdí Vargicová. Ako ďalej vysvetlila, senát o odvolaní samosprávy rozhodol bez obidvoch strán. „Odvolanie nemalo žiadne nové skutočnosti, ktoré by potvrdzovali moju vinu alebo porušenie. Mám čisté svedomie. Potvrdil to okresný súd, potvrdil to krajský súd. Môžu sa dovolávať aj na Najvyšší súd,“ podotkla Vargicová.

Podľa stanoviska vedenia mesta, ktoré zamestnankyňu prepustilo a neskôr sa aj odvolalo na Krajský súd bol prípad jednoznačný. Priestor na vyjadrenie redakcia Rimava.sk chcela dať aj primátorovi Jozefovi Šimkovi, v piatok a ani v pondelok sa nám s ním telefonicky skontaktovať nepodarilo. Telefón nedvíhal a ani nezavolal späť. Podľa vyjadrení pre televíziu JOJ po rozsudku Okresného súdu primátor Šimko uviedol, že ak je spravodlivosť na Slovensku, tento spor nemôžu prehrať.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross