No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Okresný súd dal za pravdu prepustenej zamestnankyni úradu

radnica-rimavska-sobotaPrepustenie zamestnankyne rimavskosobotského Mestského úradu, ktorá dostala minulý rok výpoveď kvôli porušeniu pracovnej disciplíny, nie je platné. Rozhodol o tom uplynulý týždeň samosudca Okresného súdu Rimavská Sobota. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Adriána Vašková. „Na základe posúdenia všetkých okolností dospel k záveru, že navrhovateľka sa nedopustila porušenia pracovnej disciplíny zvlášť hrubým spôsobom,“ povedala Vašková a dodala, že dôvod na okamžité skončenie pracovného pomeru podľa Zákonníka práce nebol daný, a preto návrhu vyhovel a určil, že okamžité skončenie pracovného pomeru je neplatné.
Zamestnankyňu úradu Anetu Vargicovú mesto prepustilo po tom, ako úradníčka na oddelení školstva prišla na spreneveru peňazí po svojej kolegyni. Podľa samosprávy ale úradníčku prepustili kvôli tomu, že o celej udalosti vedela skôr. Prepustená zamestnankyňa to však odmieta. Ako pre Rimava.sk uviedla, rozhodnutie súdu považuje za zadosťučinenie.

Rozhodnutie Okresného súdu zatiaľ nie je podľa hovorkyne právoplatné a odporca sa voči rozsudku môže odvolať do 15 dní. Podľa našich informácií mesto s týmto rozhodnutím nesúhlasí a odvolá sa na Krajský súd.

V prípade sprenevery na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote zo zločinu sprenevery obvinil 53-ročnú Danu S. z Rimavskej Soboty, bývalú zamestnankyňu z odboru školstva, ktorá je momentálne v ústave na výkon trestu odňatia slobody z prečinu usmrtenia dvoch osôb pri dopravnej nehode pri obci Mýtna. K prevodom menších čiastok financií z bežného účtu mesta malo dochádzať od mája 2014 až do augusta 2015. Na prevody prišla jej kolegyňa, ktorá bola z úradu prepustená.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: V prípade sprenevery na mestskom úrade padlo obvinenie
Spreneveru na úrade vyšetruje polícia. Primátor zodpovednosť nepociťuje
Financie určené pre školy si mala posielať na svoj účet
Vinníčka dopravnej nehody, pri ktorej zomrela žena z Teriakoviec aj mladé dievča, si má odsedieť dva roky


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross