Kulturista Roland Brosman získal zlato na medzinárodných majstrovstvách Slovenska

5. mája 2014 |  | |

brosman-zilinaKulturista Roland Brosman z Rimavskej Soboty získal na najprestížnejšom športovom podujatí v histórii slovenskej kulturistiky a fitness (Mozolani Classic 4) zlatú medailu. Profesionálna porota ho počas uplynulého víkendu v Žiline ohodnotila za najlepšieho v otvorenej kategórii masters nad 40 rokov. Za sebou nechal kulturistov z Čiech a Malty. Brosman, štartujúci za Roland Fitness, bol zároveň nominovaný na blížiace sa Majstrovstvá Európy (ME) v kulturistike mužov, juniorov a žien, ktoré sa budú konať od 15. mája v španielskom meste Santa Susanna.

Obliekol si červené plavky a zvíťazil ako za starých čias

V piatok, 9. mája, chystá Roland Fitness v budove Obchodnej akadémie na Ulici Mikszátha Deň otvorených dverí na oslavu 19 rokov svojho fungovania. Po celý deň bude vstup a ochutnávka nápojov zdarma. „Bude to taká menšia oslava,“ hovorí Brosman, ktorý okrem narodenín fitnescentra s najdlhšou tradíciou v meste oslávi majstrovský titul aj meniny, ako inak cvičením a zhustenými tréningmi až do nedele. Potom ho už čaká finiš pred samotnými majstrovstvami v Španielsku.
Rimavskosobotský kulturista sa na pódium vrátil po niekoľkých rokoch na nedávnych Majstrovstvách Slovenka v Hnúšti. V kategórii masters tu skončil na druhom mieste za Petrom Medveďom z Brezna. Ako Brosman pre Rimava.sk uviedol, víťazstvo v Žiline už nechcel nikomu darovať. „Nemyslel som vôbec na iné, ako na prvé miesto. Forma mi vyšla presne akú chcem mať na Majstrovstvách Európy. Bolo to vidieť aj cítiť na javisku,“ povedal Brosman, podľa ktorého sa pocity pri vyhlasovaní nedajú ani opísať. „Po trinástich rokoch zlatý. Všetka drina, emócie, slzy v očiach,“ priblížil Brosman, vicemajster Slovenska z roku 2001. Zároveň spomenul, že oproti majstrovstvám v Hnúšti nabral približne dva kilogramy a pri výške 183 centimetrov mal na javisku takmer 106 kilogramov. Pripravoval sa pod vedením trénera Petra Meška. Ako podotkol, po poslednej skúsenosti doladil farbu na pokožke a obliekol si červené plavky. „Víťazné červené plavky, ktoré mi za éry juniorov prinášali šťastie,“ dodal s úsmevom Roland Brosman, ktorý oceňuje spoluprácu s trénerom, podporu rodiny, manželky a detí či známych.

Z Roland Fitness sa umiestnili aj ďalší športovci. Medzi juniormi dosiahol veľký úspech Roman Gora, ktorý v otvorenej kategórii do 24 rokov obsadil šieste miesto na Slovensku. „Ako najmladší dosiahol historický úspech. Jeho čas ešte len príde,“ spomenul Brosman, podľa ktorého sa v silnej konkurencii medzi mužmi dobre umiestnil aj František Huszti (15. miesto do 95 kg). V ešte početnejšej kategórií žien v bikinách 10. miesto obsadila Klaudia Medžová a 13. miesto Janka Kubišová.