No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kultúrne centrum Litterra sa dočká otvorenia. Na návštevníkov čakajú prednášky i koncert víťazky Superstar

Foto: Mesto Revúca

REVÚCA – Unikátne múzeum Litterra v Revúcej sa po dlhých mesiacoch rekonštrukcie dočká svojho otvorenia. Už v piatok, 21. júna, sa návštevníci budú môcť ponoriť do fantázie a umenia, ktoré sú hlavným pilierom priestorov Prvého slovenského literárneho gymnázia.

"Program, rozdelený do dvoch dní, nadväzuje na celkovú koncepciu projektu Litterra. Cieľom expozícií je vtiahnuť návštevníka do procesu uchovávania príbehov v priebehu dejín, zároveň je návštevník zapojený do objavovania nových foriem príbehov, ktoré prinášajú technológie a posúvajú povedomie o ľudových rozprávkach získané spoza školských lavíc," uviedli organizátori na svojej webovej stránke.

Článok pokračuje pod reklamou


Počas slávnostného otvorenia vystúpia umelci a účinkujúci s programom, v ktorom  sa opierajú o región; o tematiku rozprávok, príbehov, ktoré v tejto oblasti vznikali. Návštevníci budú vidieť umelecké diela, ktoré tvoria významnú časť expozície, v našom prípade dielo Hviezdoveda.

Okrem toho sa budú môcť návštevníci tešiť aj na koncert víťazky televíznej relácie Superstar Kataríny Koščovej. Takisto vystúpi aj multiinštrumentalista Dalibor Kocian pod pseudonymom Stroon. Piatkový program uzavrie set elektronickej hudby.

V sobotu bude program zameraný najmä na najmenších návštevníkov. Od 16:00 – 18:00 pripravili organizátori tvorivé dielne pre deti. Umenie im prídu ukázať Stredoslovenská galéria v B. Bystrici, Divadlo štúdia tanca, tím hvezdárov i Súkromná základná umelecká škola v Revúcej.

Foto: Litterra

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross