No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kvôli asfaltovaniu križovatky uzavrú premávku na Školskej a B. Bartóka takmer na celý deň

skolska-ulica-0V sobotu, 23. júla, bude kvôli asfaltovaniu svetelnej križovatky a Ulíc B. Bartóka a Školskej uzavretá premávka takmer na celý deň. Ako pre Rimava.sk uviedol dopravný inžinier Okresného dopravného inšpektorátu Rimavská Sobota Roman Homola, vodičov tak čakajú obchádzky miestnymi komunikáciami, ktoré však budú vyznačené. Na niekoľko vjazdov na cestu II/531 v správe Banskobystrického samosprávneho kraja budú dohliadať okrem polície aj pracovníci Banskobystrickej regionálnej správy ciest či realizátor stavby.

Vyfrézovaný je úsek od kruhovej križovatky na B. Bartóka pri Dome kultúry až po križovatku s Družstevnou ulicou, neďaleko internátu. Podľa informácií miestnej samosprávy má byť však opravený úsek dlhší, až po križovatku s Ulicou Rožňavskou. „Od Domu kultúry pôjdeme až po reštauráciu Hviezda," informoval primátor mesta Jozef Šimko. Kedy sa teda bude pokračovať v ďalšom asfaltovaní Školskej ulice budeme zisťovať.
Podľa informácií BBRSC s asfaltovaním viac ako 5 tis. metrov štvorcových nového povrchu začali už dnes, odbočovacím pruhom na Ulici B. Bartóka, hlavným ťahom a napojením na križovatku budú pokračovať zajtra, podľa harmonogramu prác. K dopravným nehodám počas prác podľa polície nedošlo.

Do súťaže sa podľa hovorkyne BBSK Michaely Piliarovej zapojilo celkovo šesť uchádzačov a víťazom sa stala rovnako spoločnosť Inžinierske stavby Košice. Ako poznamenala táto spoločnosť v záverečnej aukcii ponúkla sumu približne 58 tisíc eur bez DPH, kraj pritom odobril sumu tiež vyššiu, približne 80 tis. eur.

V okrese Rimavská Sobota začali opravovať najhoršie úseky ciest II. a III. triedy uplynulé týždne, financované sú z mimoriadnej rezervy Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). S asfaltovaním sa už začalo pri Hnúšti smerom na Polom. Opravované majú byť aj časti ciest od Hrachova až po okres Poltár ako aj pri Padarovciach či Teplom Vrchu, Pavlovciach a Belíne, medzi Jesenským a Širkovcami či pri Neporadzi. Okrem opravy najhorších úsekov má byť postavená aj kruhová križovatka na Malohontskej ulici v Rimavskej Sobote. Celkovo poslanci BBSK odsúhlasili pre okres Rimavská Sobota na opravy ciest viac ako 1 mil. eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross