No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V najbližších dňoch počítajte so zdržaním v centre mesta, začali s opravou ulíc Školská a Bartóka

frezovanie-rimavska-sobotaV najbližších dňoch budú musieť vodiči v Rimavskej Sobote počítať so zdržaním v centre mesta na ceste II/531. Inžinierske stavby Košice dnes začali s frézovaním starého asfaltu a opravou ulíc Školskej a B. Bartóka, ktoré sú v správe Banskobystrického samosprávneho kraja. Do súťaže sa podľa hovorkyne BBSK Michaely Piliarovej zapojilo celkovo šesť uchádzačov a víťazom sa stala rovnako spoločnosť Inžinierske stavby Košice. Ako poznamenala táto spoločnosť v záverečnej aukcii ponúkla sumu približne 58 tisíc eur bez DPH, kraj pritom odobril sumu tiež vyššiu, približne 80 tis. eur.

Opravený má byť úsek v okolí jedinej svetelnej križovatky od kruhového objazdu Kaufland smerom na Ulicu Školskú a Malohontskú. Podľa informácií Banskobystrickej regionálnej správy ciest (BBRSC) majú ďalšie prípravné práce trvať približne týždeň za čiastočnej uzávierky. K samotnému asfaltovaniu má dôjsť v priebehu jedného dňa a to soboty, 23. júla, kedy bude premávka uzavretá úplne. Obchádzkové trasy majú byť vyznačené. Ako pre Rimava.sk uviedol dopravný inžinier Okresného dopravného inšpektorátu Rimavská Sobota Roman Homola, premávka je zatiaľ riadená pracovníkmi dodávateľskej firmy, polícia preto žiada vodičov o zvýšenú opatrnosť na cestách.

K samotnému asfaltovaniu má dôjsť v priebehu jedného dňa a to soboty, 23. júla, kedy bude premávka uzavretá úplne.
V okrese Rimavská Sobota začali opravovať najhoršie úseky ciest II. a III. triedy uplynulé týždne, financované sú z mimoriadnej rezervy Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). S asfaltovaním sa už začalo pri Hnúšti  smerom na Polom. Opravované majú byť aj časti ciest od Hrachova až po okres Poltár ako aj pri Padarovciach či Teplom Vrchu, Pavlovciach a Belíne, medzi Jesenským a Širkovcami či pri Neporadzi. Okrem opravy najhorších úsekov má byť postavená aj kruhová križovatka na Malohontskej ulici v Rimavskej Sobote. Celkovo poslanci BBSK odsúhlasili pre okres Rimavská Sobota na opravy ciest viac ako 1 mil. eur.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross