No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Inžinierske stavby Košice začali opravovať cestu na Polom

30. júna 2016 |  | | |

cesta-polomV okrese Rimavská Sobota začali opravovať najhoršie úseky ciest II. a III. triedy, financované sú z mimoriadnej rezervy Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). Jednou z prvých komunikácií je cesta na Polom, ktorá je v správe banskobystrickej regionálnej správy BBRSC a podľa ich zoznamu patrí k najhorším úsekom v regióne. Ako Rimava.sk informovala hovorkyňa BBSK Michaela Piliarová, realizátorom prác je spoločnosť Inžinierske stavby Košice (asfaltuje aj cesty a chodníky v okresnom meste Rimavská Sobota, pozn. red.) Súťaž bola podľa hovorkyne vyhlásená cez Elektronické trhovisko. „Rekonštrukcia cesty III/2781 (III/531013) Polom spojka, kde sa vychádzalo s predpokladanou hodnotou zákazky približne 240 tisíc eur. Do súťaže sa nám zapojilo deväť uchádzačov,“ uviedla Piliarová, podľa ktorej košická spoločnosť ponúkla sumu 195 tisíc eur bez DPH.

S opravou niektorých úsekov pri Hnúšti začali pracovníci v úvode týždňa, práce by mali robiť od siedmej hodiny ráno, do siedmej večera. Podľa primátora Hnúšte Michala Bagačku, ktorý je zároveň aj poslancom BBSK a poslancom NR SR, je dobre, že sa s prácami začalo čo najskôr, no ide však len o časť cesty na Polom. Keďže bola vysúťažená nižšia cena ako odsúhlasili poslanci BBSK, podľa Bagačku uvítal by zo zvyšných financií urobiť aj ďalšie časti. „Niektoré úseky hornej časti, ktoré sú problematické,“ dodal Bagačka.

Medzi úsekmi, ktoré boli odsúhlasené v prvom zozname opravovaných ciest má byť opravený aj úsek cesty II/531, od kruhového objazdu Kaufland smerom na Ulicu Školskú a Malohontskú. Do súťaže sa podľa hovorkyne BBSK zapojilo celkovo šesť uchádzačov a víťazom sa stala rovnako spoločnosť Inžinierske stavby Košice. Ako poznamenala táto spoločnosť v záverečnej aukcii ponúkla sumu približne 58 tisíc eur bez DPH, kraj pritom odobril sumu tiež vyššiu, približne 80 tis. eur.

cesta Padarovce - Rimavská SobotaOpravované majú byť aj časti ciest od Hrachova až po okres Poltár ako aj pri Padarovciach či Teplom Vrchu, Pavlovciach a Belíne, medzi Jesenským a Širkovcami či pri Neporadzi. Okrem opravy najhorších úsekov má byť postavená aj kruhová križovatka na Malohontskej ulici v Rimavskej Sobote. Celkovo poslanci BBSK odsúhlasili pre okres Rimavská Sobota na opravy ciest viac ako 1 mil. eur.

Prvú etapu opráv poslanci BBSK odsúhlasili v apríli, druhú začiatkom tohto mesiaca. Ako vtedy pre Rimava.sk uviedol  poslanec BBSK František Auxt, verí, že financie stihnú vyčerpať ešte tento rok. K ďalšej etape asfaltovania vysvetlil, že najprv mali zoznam úsekov ciest, ale potom sa rozhodli, že nakoľko je suma oveľa menšia ako by potrebovali, budú niekde robiť iba najhoršie časti ciest. Ako poznamenal, je škoda, že sa kraj nevedel dostať k väčším peniazom z eurofondov. Dúfa však, že bude vyčlenený ešte aj tretí balík financií na opravy ďalších ciest.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Kraj odklepol takmer milión eur na cesty, pribudnúť by mal aj „kruháč“
Okrem odpredaja nemocnice budú poslanci BBSK schvaľovať aj ďalšie cesty na asfaltovanie
Financií na opravu ciest je málo, kde sa použijú budú poslanci BBSK rokovať znovu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross