No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kvôli rekonštrukcii dlhoočakávanej cesty podanie na políciu

11. septembra 2008 |  | 

Začiatkom tohto mesiaca začali Technické služby mesta (TSM) v Rimavskej Sobote s dlhoočakávanou rekonštrukciou problémovej Kvetnej ulice v Rimavskej Sobote, ktorá je za spojenou školou.

Nie všetci obyvatelia tejto ulice sú spokojní s rekonštrukciou približne 170- metrového úseku cesty a chodníka pred ich domami. Súčasná štrková cesta je podľa nich už teraz nad úrovňou ich pozemkov a pri novom asfalte im výška cesty zamedzí odtok dažďovej vody na cestu.

Ako sa pre Rimava.sk vyjadril jeden z obyvateľov rodinných domov Erik Faršang, s takýmto riešením rekonštrukcie nesúhlasí. “Žiadali sme, aby sa úprava nerobila navýšením terénu, ale odstránením súčasného podložia a až potom následným vyasfaltovaním,” zdôraznil Faršang, ktorému voda narúša základy a izoláciu domu. Podľa Faršanga by na takúto akciu mal byť vypracovaný projekt a schválené stavebné povolenie. V tejto súvislosti sa opakovane písomne obrátil na MsÚ a neskôr podal na políciu oznámenie o porušení stavebného zákona. Začatie šetrenia sťažnosti pre Rimava.sk potvrdil okresný policajný riaditeľ Miroslav Bitala. 

Vedúca stavebného oddelenia MsÚ Anna Csincsíková tvrdí, že takáto rekonštrukcia nevyžaduje ohlásenie, ani stavebné povolenie. Podľa riaditeľa TSM Pavla Rábelyho terajší podklad vyhovuje a nemá význam ho narúšať. Nová cesta bude mať sklon, ktorý zabráni, aby dažďová voda stekala ľuďom do dvorov. “Voda bude stekať do niekoľko rokov pripraveného rigólu na druhej strane cesty,” vyjadril sa pre Rimava.sk Rábely. Ako tvrdí, potrebu rekonštrukcie tejto ulice avizovali poslanci MsZ a najviac bola interpelovaná od obyvateľov ulice. “Tí koncom mája boli so zámerom terénnej úpravy oboznámení a vážnejšie pripomienky nemali,” uviedol.

Na Kvetnej ulici je postavených sedem domov. Ako Rábely poznamenal, cesta bude mať šírku 5 a dĺžku 170 metrov, jej súčasťou bude chodník a zámková dlažba ku každému domu. Z rozpočtu TSM bolo na jej rekonštrukciu vyčlenených približne 1,4 mil. korún (46 471.49 €).

 

  

Rimava.sk. FOTO ARCHÍV: Erik Faršang


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross