No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Kyjaticiach pribudol nový náučný chodník so štyrmi zastaveniami

KYJATICE – Náučný chodník, vedúci od archeologického pamätníka smerom na časť Kadlub, je jednou z noviniek, ktoré pre návštevníkov dediny pripravila samospráva Kyjatíc. Ako uviedol starosta Slavomír Kujan, ide o dokončenie projektu, ktorý sa začal, avšak nedokončil za predchádzajúceho vedenia obce.

Chodník pozostáva zo štyroch informačných tabúľ. Prvá je pri už spomínanom archeoskanzene, ktorý samospráva nedávno obnovila a prezentovala za účasti jedného z najznámejších slovenských archeológov Václava Furmánka. Posledná sa nachádza pri cintoríne pred Kadlubom, odkiaľ sa návštevníkom otvárajú výhľady na široké okolie.

Článok pokračuje pod reklamouStarosta, ako už neraz predtým, v prípade realizácie tohto projektu sám priložil ruku k dielu a to doslova. „Rámy a striešky na vytlačené tabule som urobil ja. Celý chodník meria necelý kilometer a pol. Na konci sa nachádza altánok na grilovanie, ktorý tiež plánujeme obnoviť,“ konkretizoval Kujan, ktorý dedinu svojimi vlastnoručne zhotovenými drevenými výrobkami skrášľuje už od svojho nástupu do funkcie v roku 2014. Viac sa o tom môžete dočítať v článku na našom partnerskom webe Echoviny.sk.

Medzi turistické lákadlá Kyjatíc sa zaraďuje okrem spomínaného archeologického pamätníka aj gotický kostol so zachovanými nástennými maľbami, ktorý patrí medzi najmalebnejšie v regióne. Po dedine sú tiež pomenované známe kyjatické hračky, vyznačujúce sa bohatou ornamentikou.

Foto: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross