No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Ľadové medvede ukončili sezónu, čo budú robiť v lete?

perex-medvedeRimavskosobotské Ľadové medvede, ktoré začali s otužovaním počas uplynulej zimy, ukončili svoju prvú sezónu. Dátum 19. marca, na Jozefa, si zvolili zámerne, na pamiatku. V tento deň začínala plaveckú sezónu otužilkyňa Gabika Tóthová, ktorej myšlienku sa rozhodli Rimavskosoboťania aj takýmto spôsobom zachovať.

„Samozrejme to neznamená, že končíme s otužovaním. Len prirodzene s príchodom jari sa mení ľadová sezóna na príjemnú jarnú a naša partia bude vo svojej aktivite naďalej pokračovať,“ povedala v príhovore Renata, ktorá patrí k zakladateľom tejto myšlienky. Do ľadovej vody sa počas prvej sezóny ponorilo spolu s nimi viac ako 20 ľudí a preto vznikol aj nápad založiť oficiálny klub. „Nech sa môžeme v budúcnosti zúčastňovať aj na väčších otužileckých stretnutiach a zároveň propagovať naše mesto aj rekreačnú oblasť Kurinec,“ doplnil Jozef, ďalší zo zakladateľov. A čo plánujú Ľadové medvede v lete? Ako sa viacerí zhodli, každopádne budú pokračovať v kúpaní, otužovaní a studených sprchách. „Chystáme sa chodiť aj na bicykle a byť na čerstvom vzduchu,“ spomenula Renata, podľa ktorej by sa k nim mali pripojiť aj otužilci, ktorí počas ľadovej sezóny ostali na brehu.

Ďalší členovia už ľadové medvede sledovali dlhšiu dobu, alebo sa o nich dozvedeli z článkov na internete, prostredníctvom stránky Rimava.sk. „Už som dlhšie koketoval s týmito bláznovstvami a spoznal som cez kamaráta Ľadové medvede, tak som sa pridal,“ povedal Milan, ktorý otužuje od začiatku decembra. Jeden z najmladších otužilcov začal na Silvestra. „Chcel som to vyskúšať už dlhšie, lebo som sledoval klub od začiatku. Jeden z najmladších členov, Rony, sa dal na otužovanie na Silvestra, aj kvôli zlepšeniu zdravia. „Bol to taký šok, nevedel som či pokračovať alebo isť späť,“ zaspomínal na prvý ponor Rony. Odvahu však našiel a vydržal tri minúty. „Teraz už nemám problém dať takých 20 minút,“ dodal. Najdlhší ponor drží, Richard, ktorý v ľadovej vode vydržal 35 minút.

Približne 25 ľudí sa postupne otužovalo na Kurinci od októbra, kedy sa stretli na spomienkovom stretnutí s rodinnými príslušníkmi a známymi pani Tóthovej.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross