No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Letavy vrcholia, čaká ich vernisáž aj prezentácie dielní

8. augusta 2019 | |  | | |

V prírode na Kokave sa tento týždeň stretli stovky umelcov, aby zrealizovali svoje umelecké námety či načerpali nové. Približne 300 účastníkov, z toho asi stovka prvoletavákov tvorí v 15-tich dielňach z rôznych druhov a žánrov umenia. K výtvarným dielňam tento rok patrí kresba, maľba, keramika, umelecké kováčstvo či umenie z odpadu, tohtoročnou témou sú interiérové doplnky a nábytok. V bábkarskej dielni pripravujú postavičky na Muppets show a u kováčov kombinujú skaly s kovom a robia zvieratká. Ak chcete vedieť viac, vytvorené diela si verejnosť bude môcť prísť pozrieť koncom týždňa počas vernisáže, vyvrcholenia Letáv. Tá nočná začína už v piatok, 9. augusta o 20-tej hodine. Prezentácie dielní sú v pláne v sobotu, od 16-tej hodiny. Letavy v rekreačnom stredisku Kokava-Línia v okrese Poltár potrvajú do 11. augusta. 

Medzi tradičné dielne patrí už aj herecká tvorba, digitálna fotografia, hudobno-textárska a tanečná tvorba, pantomíma či literárna a bábkarská dielňa. Lektormi jednotlivých dielní sú osvedčení umelci, ktorí vo svojich oboroch pracujú s takouto formou workshopov. Medzi nimi sú napríklad choreograf Laco Cmorej, herečka Jana Oľhová, mím Miroslav Kasprzyk, stand-up komik Gabo Žifčák, textár a spisovateľ Vlado Janček, zakladateľ a organizátor kremnických gagov Roman Vykysalý a ďalší… Najväčší záujem začiatkom Letáv bol o tanečnú a hereckú tvorbu, ktoré majú takmer po 30 frekventantov.

Súčasťou Letáv sú aj večerné programy, podľa organizátorov účastníci sa ešte od štvrtku večera môžu tešiť na koncerty Jakuba Ursínyho a Teatro Fatal, či Tomáša Pohorelca. Ale aj na besedu s dramaturgom SND Danielom Majlingom, či monodrámu Petra Brajerčíka: Moral Insanity, ktorá je vysoko oceňovaná na viacerých umeleckých fórach.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: účastníci letáv


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross