No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Letavy vrcholia, Na dnešnej vernisáži predstavia stovky diel

11. augusta 2018 |  | | |

Atmosféra Letáv, ktoré spájajú ľudí láskou k umeniu, vrcholí. Celý týždeň stovky tvorivých účastníkov tábora v rekreačnej oblasti Kokava – Línia sa snažilo pod vedením skúsených lektorov vytvoriť niečo originálne. Po včerajšej vernisáži výtvarných dielní a bábkarskej tvorby dnes prichádzajú na rad prezentácie ďalších dielní, bohatý program a v nedeľu už len lúčenie. Ak si chcete vychutnať atmosféru 33. ročníka medzinárodného letného tábora výtvarníkov, literatúry, fotografie, divadla, filmu, hudby a tanca, vernisáž pre verejnosť začína popoludní. 

Letavy s viac ako 400 účastníkmi tento rok ponúkli až 18 dielní, z toho štyri novinky. Okrem dielne pod vedením Mareka Majeského je to dielňa Kamera Obscura – svadobná fotografia s maďarským lektorom. Ďalšou novinkou je Nový cirkus a performance pod vedením Martina Heriana zo Slovenska,  Simory Ágnes z Maďarska a Dominiky Štrbovej z Čiech. Poslednou novinkou je maľba fotorealizmus.

Výstupy tvorby zúčastnených umelcov si budete môcť neskôr pozrieť aj v Galérii Ganevia v Dome kultúry v Rimavskej Sobote.

Súvisiace články
LETAVY: Letný tábor ponúka až 18 dielní so skúsenými lektormi, jedným z nich je aj Marek Majeský
LETAVY: Na Kokave sa stretávajú Letaváci už po 33-krát

Zdroj:  Rimava.sk, FOTO: Erika Nvošková a Imrich Kopec


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross