No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LETAVY: V Galérii Ganevia vystavia asi tristo diel z umeleckého tábora

Približne tristo artefaktov, ktoré vznikli na 27. ročníku umeleckého tábora LETAVY, vystavia v rimavskosobotskej Galérii Ganevia v Dome kultúry. Vernisáž bude v sobotu, 13. októbra o 15.00 hod. Počas nej premietnu aj  videozáznamy z prezentácií, pripravený je tiež koncert rimavskosobotskej kapely In Vitro a  folkového pesničkára Petra „Petiara“ Lachkého v GAB klube.

Tento rok sa vernisáž uskutoční v sobotu a nie v piatok, ako tomu bývalo doteraz. Organizátori sa pre zmenu rozhodli kvôli účastníkom, ktorí sú zďaleka. Podľa slov zakladateľa a jedného z hlavných organizátorov Letáv Mariana Lacka svoju účasť potvrdilo na sociálnej sieti vyše 500 ľudí. „Prichádzajú do Rimavskej Soboty z celého Slovenska, aby sa tu opäť po vyše mesiaci stretli a obnovili si zážitky z Letáv“. Podľa neho bude na výstave približne tristo artefaktov v podobe malieb, kresieb, grafík, kováčskych diel, keramiky a fotografie. Nebude chýbať ani originálne dielo Petra Schanza, na ktorom pracoval počas tohtoročných Letáv. Jeho Kaleidoskop vždy vygeneruje originálne (a vždy iné) "video" pre pozerajúcich. Výstava potrvá do konca novembra.

V poradí 27. ročník obľúbeného tábora výtvarníkov, divadelníkov, tanečníkov, fotografov, hudobníkov a literátov LETAVY 2012 sa konal od 5. do 12. augusta v rekreačnom stredisku Kokava – Línia. Tento rok organizátori privítali 250 účastníkov nielen zo Slovenska, ale aj zo susedných Čiech, z Poľska či Francúzska. Mali možnosť tvoriť v jednej z dvanástich ponúkaných dielní, tradične bol najväčší záujem o dielňu maľby a hereckej tvorby, premiéru mala dielňa Stand Up Comedy a Slam Poetry. Umelecký tábor organizujú Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota a Občianske združenie Oxymoron v spolupráci so Základnou umeleckou školou.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross