No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lidl plánuje zahájiť výstavbu novej predajne v R. Sobote. V Hnúšti musí doriešiť povolenia

Ilustračná fotka. Zdrój: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Spoločnosť Lidl pripravuje výstavbu druhej predajne v Rimavskej Sobote. Búracie a demolačné práce boli ukončené.

Budova druhej predajne potravín Lidl v Rimavskej Sobote bude stáť v priestoroch areálu bývalej tabakovej továrne. Predajňa bude dopravne napojená z ulice P. Hostinského novonavrhovanou križovatkou s ľavým odbočením.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk uviedla Adriana Maštalircová z úseku komunikácie spoločnosti, výstavbu druhej predajne potravín Lidl v Rimavskej Sobote plánujú zahájiť v júni 2024. "Termín otvorenia budeme vedieť špecifikovať až po skončení výstavby, no predpokladáme otvorenie ešte v tomto roku. Pre túto predajňu budeme hľadať zamestnancov v dostatočnom časovom predstihu pred otvorením. V predajni sa budú nachádzať aj samoobslužné pokladnice," informovala.

V okrese R. Sobota sa plánuje výstavba aj ďalšej predajne, ktorá sa má nachádzať v Hnúšti. Jej dátum otvorenia však ešte nie je známy. "V súvislosti s plánom vybudovať predajňu Lidl v meste Hnúšťa pracujeme na zabezpečení potrebných povolení a následne zahájime výstavbu. Ďalšie termíny budeme vedieť špecifikovať až po ich získaní," uzavrela Maštalircová.


Prečítajte si tiež: Ako napreduje výstavba Lidla v Hnúšti?


V minulom roku sa k výstavbe predajne vyjadril aj viceprimátor Hnúšte Michal Bagačka. "Viem o tom, že sú tam menšie problémy s príjazdovou cestou, ale je to v štádiu riešenia a snažíme sa o získanie potrebných povolení," uviedol vtedy a zároveň dodal, že v novej predajni by pravdepodobne malo pracovné miesta získať približne 30 ľudí.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross