No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotský primátor poslal premiérovi list aj s lopatou

13. februára 2013 |  | |

Dvojstranový list a lopatu poslal primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko predsedovi Vlády SR Robertovi Ficovi. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil samotný primátor. Na otázku, čo by mal premiér s lopatou spraviť, primátor uviedol, že urobiť poriadok v poslaneckom klube SMER-SD v mestskom zastupiteľstve. „Takto to ďalej nejde. Nemal som iné východisko,“ skonštatoval primátor a doplnil, že dôvodom je aj včerajšie rokovanie mestského zastupiteľstva.

V liste premiérovi primátor spomína, že v poslednom období sa poslanecký klub SMER- SD v mestskom zastupiteľstve snaží brzdiť jeho iniciatívy zamerané na rozvoj mesta. Ako príklad uvádza neschválený návrh na odkúpenie detského dopravného ihriska, trestné oznámenie za kúpu smetiarskych áut či prijaté všeobecne-záväzné nariadenie, ktorým sa znížila daň hypermarketom. „Som presvedčený, že takáto ekonomická politika poslancov MsZ Rimavská Sobota za SMER SD nie je v súlade s  politikou strany SMER SD a Vlády SR, ktorá práve opačne sa snaží chrániť záujmy malých a stredných podnikateľov. Som presvedčený, že miestni poslanci za SMER SD škodia záujmom strany, vyvolávajú nevôľu obyvateľstva voči ekonomickej politike SMER-SD,“ píše primátor premiérovi.

Spomína aj neschválený rozpočet či stiahnutie návrhu na zníženie základného imania spoločnosti Steffe Rimavská Sobota zo včerajšieho rokovania. Podľa primátora by znížením základného imania
mesto získalo do rozpočtu 413 tisíc eur. „Priznám sa, tešil som sa, že tieto finančné prostriedky môžeme použiť na rozvojové aktivity nášho mesta a chcel som pokračovať v asfaltovaní ulíc i námestí v našom meste (...),“ uvádza Šimko. Dôkazom nesprávnej politiky poslaneckého klubu SMER SD je podľa neho aj zastavenie vydávania mestského týždenníka Gemerské Zvesti a Gömöri Hírlap.

Primátor Ficovi píše, že neraz upozornil poslancov za SMER SD na ich nesprávnu ekonomickú politiku. „Neraz som im povedal, citujem: „ Keby váš predseda Robert Fico vedel, ako sa správate, konáte a ako hlasujete, by vás s čapicou pozabíjal“. Je pravdou, že som sa na decembrovom zastupiteľstve poopravil a čapicu zmenil na lopatu,“ spomína primátor. Podľa jeho slov o situácii hovoril aj s okresnými funkcionármi SMER-SD, k riešeniu však nedošlo.

Správa bude doplnená o stanovisko poslancov z poslaneckého klubu SMER-SD.

Zdroj: Rimava.sk

 List premiérovi Robertovi Ficovi


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross