No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ŠÉF KLUBU SMER-SD JÁN VÉGH: Primátorova zásielka vyjadruje stav jeho osobnosti

List rimavskosobotského primátora premiérovi a lopata k tomu je podľa šéfa poslaneckého klubu SMER-SD Jána Végha výplodom nie celkom zdravého rozumu. „Nemám k tomu čo povedať, ja si myslím, že to vyjadruje stav jeho osobnosti v súčasnej dobe a myslím si, že by to chcelo trošku odbornej starostlivosti z hľadiska zdravotníctva,“ uviedol Végh na margo zásielky, ktorú primátor Jozef Šimko poslal predsedovi Vlády SR Robertovi Ficovi. Ako Rimava.sk informovala, primátor v liste uvádza, že poslanci za SMER-SD sa v poslednej dobe snažia brzdiť jeho iniciatívy zamerané na rozvoj mesta.

Podľa Végha včera primátor sám stiahol rozpočet, obvinení sú však poslanci. Aj ďalšie príklady, ktoré primátor v liste uvádza, si podľa neho poslanci vedia obhájiť a zdôvodniť. Problém vidí v tom, že primátor má svoj názor a žiadny iný nepripustí. "Verte, že akékoľvek rozhodnutie, ktoré sme prijali, bolo v prospech mesta a na to sme si dali veľký pozor," uviedol poslanec.

Ako spomenul, najlepšie zrejme bude na primátorov krok ani nereagovať. „On si jednoducho uškodí sám, že robí takéto veci,“ skonštatoval Végh.

Primátor dnes poslal premiérovi dvojstranový list a lopatu, podľa jeho slov preto, aby Fico urobil poriadok v poslaneckom klube SMER-SD v mestskom zastupiteľstve. V liste spomína neschválený návrh na odkúpenie dopravného ihriska, trestné oznámenie za kúpu smetiarskych áut, VZN, ktorým sa znížila daň hypermarketom, neschválený rozpočet či stiahnutie návrhu na zníženie základného imania spoločnosti Steffe Rimavská Sobota zo včerajšieho rokovania. Dôkazom nesprávnej politiky poslaneckého klubu SMER SD je podľa neho aj zastavenie vydávania mestského týždenníka Gemerské Zvesti a Gömöri Hírlap.

Zdroj: Rimava.sk

 List premiérovi Robertovi Ficovi


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross