No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lojkov Tisovec už má svojich víťazov, R. Čarnokému udelili aj cenu za herecký výkon

11. apríla 2018 |  | | |

Súťažná prehliadka divadelných súborov s názvom Lojkov Tisovec už má svojich víťazov. Tí postupujú na 44. ročník krajskej postupovej súťaže divadelných súborov Zochova divadelná Revúca. Porota udelila aj ocenenie za individuálny herecký výkon Romanovi Čarnokému. Rimava.sk o tom informovala Darina Kišáková, riaditeľka Gemersko-malohonstkého osvetového strediska v Rimavskej Sobote, ktoré prehliadku organizovalo.

Podľa riaditeľky sa hojnému počtu divákov predstavilo šesť divadelných súborov z regiónu. „Rozhodovanie poroty bolo tento rok veľmi náročné, umelecká úroveň divadelných predstavení bola naozaj vyrovnaná,“ priblížila Kišáková. Napokon po obsiahlom rozborovom seminári odzneli výsledky. V kategórii divadla mladých postup na krajskú súťaž získalo Divadlo ALTERNA pri ZUŠ v Rimavskej Sobote s inscenáciou Kto kradne slnko v réžii Mariana Lacka. V kategórii divadlo dospelých podľa Kišákovej porota odporučila na postup do krajského kola tri divadelné súbory: DS DIVOSUD pri MsKS v Rimavskej Sobote s Variáciami na Gogoľovu ženbu (réžia Ľubo Šárik), DS Daxner z Tisovca s hrou Bežný deň v nemocnici XY (réžia Marian Lacko) a DS Katalpa z Hnúšte s inscenáciou Luigiho srdce alebo poprava tupým mečom (réžia Michal Stejskal).

„Porotcovia ocenili aj individuálny herecký výkon Romana Čarnokého z DS DIVOSUD za stvárnenie postavy Podkolesina v inscenácii Variácie na Gogoľovu ženbu,“ avizovala riaditeľka. Ako ďalej doplnila, programom, ktorý trval uplynulú nedeľu od raňajších do večerných hodín, moderátorsky sprevádzali členovia DS Daxner v Tisovci Michaela Vetráková a Roman Dovala. Výkony súborov hodnotila porota v zložení Dušan Krnáč, Gejza Hizsnyan a Katarína Smaczna Feješová. Tunajšie osvetové stredisko prehliadku organizovalo v spolupráci s Mestom Tisovec a Občianskym združením TisArt Tisovec

Prehliadka divadelných súborov Lojkov Tisovec 2018 bola realizovaná s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Marian Kišák


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross