No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Robert Fico už lopatu dostal, SMER-SD stojí za poslancami

List a lopata od rimavskosobotského primátora Jozefa Šimka už dorazila k predsedovi Vlády SR Robertovi Ficovi. Pre Rimava.sk to potvrdili na tlačovom odbore strany SMER-SD. Kvôli stanovisku k celej veci nás však odporučili na okresných funkcionárov strany.

Ako uviedol okresný predseda SMER-SD Pavol Struhár, o situácii v mestskom zastupiteľstve je informovaný. Potvrdil, že ju prejednávali aj s poslancami aj so samotným primátorom. Podľa Struhára ide o vnútornú záležitosť rimavskosobotského poslaneckého klubu. Ako však na margo listu a lopaty uviedol, osobne tento čin primátora neschvaľuje a nepovažuje ho za správny. Zároveň potvrdil, že okresné predsedníctvo strany SMER-SD stojí za poslancami.

Primátor v stredu poslal premiérovi dvojstranový list a lopatu, podľa jeho slov preto, aby Fico urobil poriadok v poslaneckom klube SMER-SD v mestskom zastupiteľstve. V liste spomína, že v poslednom období sa poslanecký klub snaží brzdiť jeho iniciatívy zamerané na rozvoj mesta.

Ako pre Rimava.sk uviedol šéf poslaneckého klubu SMER-SD Ján Végh, primátorova zásielka je podľa neho výplodom nie celkom zdravého rozumu. Problém vidí v tom, že primátor  má svoj názor a žiadny iný nepripustí.

Dôvody zaslania listu a lopaty mal dnes primátor vysvetliť aj na tlačovej besede, ktorú zvolal do Banskej Bystrice. Rimava.sk bude o priebehu tlačovej besedy informovať.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross